◾️ FC Boskovice-Letovice – FC Svratka Brno 2:1 (0:0)

🎯 52′ Pokorný, 90+5′ Pokorný

🟨90′ Fadrný, 90+2′ Klepáček, 90+2′ Stara

Sestava: Svoboda – Cichra, Marek, Fadrný, Havelka (77′ Majdl), Klepáček, Sychra L. (45’ Kazda), Paděra, Minx, Pokorný, Stara (86′ Fiala)

👉🏻 Poslední utkání této sezóny jsme odehráli na domácím hřišti netradičně v pátek proti Svratce Brno.

Úvodní minuty naznačily, jak bude průběh utkání vypadat, domácí drželi většinu času míč na svých kopačkách, na druhou stranu hosté přijeli s cílem bránit v hlubokém bloku a hrozit z brejků. První nebezpečnou šanci měl po centru Havelky na noze Cichra, nedokázal však včas zareagovat na propadlý míč. Ke konci poločasu nás mohl poslat do vedení Minx, hlavičku z malého vápna však nenasměroval do branky.

Ve druhém poločase jsme již šli do vedení, po přihrávce Stary uklidil míč do sítě Pokorný – 1:0. Další šance na odskočení ve skóre zůstaly nevyužity. Tak přišel trest, v 68. minutě si na centr naskočil Cebák a vyrovnal – 1:1. Dál jsme si tvořili šance na skórování, jenže jsme nedokázali ani jednu z nich přetavit ve vedoucí branku. Naopak v 89. minutě unikl po lajně Malishevskyy, hledal před bránou Bociána, a ten byl faulován – penalta. Na řadu přišlo nastavení, které mělo snad úplně všechno, co může fotbal nabídnout… Nejprve neproměněná penalta na straně Svratky, když Bednář přestřelil Svobodovu svatyni. Poté náš obrovský tlak, ze kterého pramenila standardka v 93. minutě, všichni ve vápně včetně brankáře Svobody, tu jsme sice nevyužili, ale ani Svratka nevyužila prázdnou bránu, neboť ještě mladší dorostenec Fiala kouzelně zalepil míč na půlce, přešel přes dva hráče soupeře a založil akci, na jejímž konci byl faulován Kazda a penalta pro nás. Tu v posledních vteřinách utkání proměnil Milda Pokorný – 2:1.

Díky výhře v posledním kole jsme se dostali před Spartu Brno a skončili v sezóně 2023/2024 na druhém místě s rekordními 66 body!❤️💙

Všem fanouškům tímto děkujeme za vaši podporu a těšíme se opět na vás v sezóně 2024/2025.