◾️FC Boskovice-Letovice – FC Dosta Bystrc-Kníničky 3:2 (1:1)

🎯 25’ Stara, 50’ Stara, 65′ Pokorný

🟨 58’ Stara

Sestava: Bednář – Cichra, Marek, Fadrný, Černý, Stříž, Paděra, Kazda (59′ Klepáček), Hlaváček (59′ Havelka), Pokorný (75’ Minx), Stara (90’ Všianský)

👉🏻 V prvním jarním kole přijelo do Červené zahrady mužstvo, které jako dosud jediné dokázalo náš A tým v této sezóně porazit, a to tým z Bystrce. Na podzim v prvním kole naše áčko zápas na hřišti v Bystrci nezvládlo a prohrálo poměrem 4:1. Od té doby však naši kluci nepoznali hořkost porážky a po prvním jarním kole tomu nebylo jinak.K prvnímu ohrožení branky soupeře došlo ve 25. minutě, Hlaváček si v rohu hřiště poradil se dvěma hráči a ve vápně našel nikým nehlídaného Staru – 1:0. O chvíli později poprvé ohrozili naši bránu taktéž hosté z Bystrce, pokus Háby však zastavil Bednář. Ve 30. minutě posunul Stříž míč na Hlaváčka, jenž nebezpečně vystřelil na vzdálenější tyč, brankář hostí Nahodil však předvedl proti střele skvělý zákrok. Naši kluci si začali tvořit šance za šancí, další z nich si málem do vlastní sítě srazil hostující Hilscher. Ke konci poločasu nás Bystrc zasypala svými centry, a bohužel jeden z nich zužitkoval Kocman, a vyrovnal na poločasové skóre – 1:1. Začátek druhého poločasu vyšel lépe Boskovicím, ve 49. minutě běžel po chybě stopera Bystrce Pokorný sám na bránu, jenže nabídnutou šanci nedokázal přetavit v gól. Následně se však Pokorný dostal z autu k odraženému míči a nachystal míč před prázdnou bránu pro Staru, který svým druhým gólem nám v zápase vrátil vedení – 2:1. To však trvalo pouze do 59. minuty, Bystrc zahrála standardku na hlavu Solanského, jenž vyrovnal – 2:2. V 65. minutě bylo zase všechno jinak, Havelka viděl v náběhu Pokorného, který udělal kličku brankáři a opět nás poslal do vedení – 3:2. O 3 minuty později měl Havelka na kopačce gólovku, jenže nedokázal míč uklidit za záda brankáře. V 75. minutě měla Bystrc na kopačce vyrovnání, Kratochvíl se opřel po centru do míče, naštěstí však orazítkoval tyč. Více se v zápase nestalo a 3 body tak zůstaly doma.Navázali jsme na sérii z podzimu a již 9 zápasů v řadě jsme doma neztratili ani bod. 😎

K dalšímu utkání zajíždíme v sobotu 23.3.2024 na horkou půdu do Rousínova, začátek utkání je na programu v 15:00.