◾️ FC Boskovice-Letovice – FK Kunštát 1:1 (1:1)

🎯 14’ Sychra Lukáš

Sestava: Bednář – Cichra, Fadrný, Černý, Sychra D. (85’ Najer), Paděra, Stříž (20’ Preč), Sychra L. (65’ Všianský), Minx (85’ Hrabec), Klepáček, Pokorný

👉🏻 Ve 25. kole přivítali naši hráči tým z Kunštátu. Zápas nabídnul mraky šancí na obou stranách, a právě množství neproměněných šancí udělalo za hrdiny oba brankáře, jak domácího Bednáře, tak hostujícího Loukotu.

V první obrovské šanci se objevil Lukáš Sychra, osamocen na velkém vápně však jen těsně přestřelil Loukotovu svatyni. Po další šanci se již na ukazateli měnilo skóre, Pokorný využil zaváhání defenzívy Kunštátu, prošel kolem obránce a před Loukotem nahrál míč na Sychru, který nás poslal do vedení – 1:0. Boskovice byly dále tím aktivnějším týmem, ve 23. minutě vyslal Paděra na steč Pokorného, který už mohl pelášit sám na Loukotu, jenže hostující Videman srovnal Mildu na zem jak v „judu“. Pan rozhodčí však za tímto neviděl nedovolený zákrok, a tak z nadějné šance byl jen vrácený míč soupeři… Po 30. minutě se do šancí začali dostávat také hosté, nejprve Fadrný blokoval střelu Bělehárdka a o minutu později poslal Videman do vápna míč, který propadl až na tyč. Ke konci poločasu nebezpečně střílel Málek, Bednář však střelu vyrazil. Ve 42. minutě se ke střele dostal Bělehrádek, Bednář opět střelu vyrazil jen na kopačku Málka, který dorazil míč do sítě – 1:1. Ke konci poločasu měli hosté ještě dvě velké šance, které gólem neskončili.

Druhý poločas začal lépe pro Boskovice, ve 48. minutě se sám před brankářem objevil Pokorný, Loukota však jeho zakončení zneškodnil. V 56. minutě se do šance po nahrávce Sychry dostal Pokorný, tváří v tvář Loukotovi však neuspěl. Poté se do šance dostal hostující Málek, Bednář jeho střelu na bližší tyč vyrazil. V 72. minutě zakončoval z voleje Preč, jenže na čáře kraloval Loukota. V 76. minutě zpoza vápna střílel Paděra, střela proplachtila těsně vedle tyče Loukotovy brány. Za nedlouho se řítil do brejku Bělehrádek, přihrál na Málka, ale opět proti němu zaúřadoval svým zákrokem Bednář. Poslední obrovskou šanci v druhém poločasu měl v 80. minutě na hlavě nikým nehlídaný Černý po rohu Paděry, jeho hlavička však letěla mimo tři tyče. V závěru zápasu dostali domácí možnost přímého volného kopu, ke kterému se postavil Fadrný, jenže na brankové čáře zase úřadoval Loukota.

Z utkání tak oba týmy berou po bodu. Na závěr se sluší dodat, že oba brankáři za svoje výkony zaslouží absolutorium, právě díky nim svítilo na ukazateli po konci utkání konečné skóre jen 1:1.

K dalšímu zápasu zajíždí náš A tým v pátek 17.5.2024 na půdu do Mutěnic. Přijeďte podpořit naše hráče.