◾️ FC Boskovice-Letovice – SK Olympia Ráječko 2:1 (1:1)

🎯 44′ Fadrný, 90′ Klepáček

🟨20′ Stříž, 90′ Bednář, 90′ Cichra

Sestava: Bednář – Cichra, Fadrný, Černý, Havelka (68′ Sychra D.), Stříž, Paděra, Klepáček, Minx (68′ Kazda), Pokorný, Stara (82′ Všianský)

👉🏻 Ve 23. kole jsme v okresním derby na našem hřišti přivítali mužstvo z Ráječka.

Bezmála 400 diváků sledovalo v úvodu dvě šance, do kterých se dostal Stara, ty ovšem zůstaly nevyužity. Hosté se do první příležitosti dostali ve 24. minutě a hned z toho byla branka, centr ze strany našel na zadní tyči Bartoše a ten míč uklidil do sítě – 0:1. Naši kluci se do další šance dostali ve 34. minutě, míč se odrazil ke Klepáčkovi, ten však nezakončil přesně. Ke konci poločasu jsme zamkli Ráječko v jejich vápně a vypracovali si šance z rohových kopů, ve 42. minutě měl na hlavě vyrovnání Černý, hlavičkou však poslal míč jen do prostoru, kde stál připravený Juran. Po následném rohovém kopu Stříže se ve skrumáži nejlépe zorientoval Fadrný, který míč dotlačil do sítě a vyrovnal – 1:1.

Druhý poločas začali aktivněji domácí, ve 49. minutě poslal Stara do vápna nebezpečný centr, na který však nikdo z našich nedosáhl. V 57. minutě prošel Minx přes 3 hráče soupeře, jeho sraženou střelu ještě vracel před bránu Havelka, jenže opět nikdo z našich hráčů nedopravil míč do svatyně Ráječka. O chvíli později centroval Stříž na Pokorného, ten si míč zpracoval, ale nedokázal prostřelit brankáře Jurana. V 80. minutě se do šance dostal Kazda, jenže odražený míč netrefil ideálně. Když už to vypadalo, že si oba soupeři vezmou po bodu, rozhodl Klepáček. V 90. minutě si naskočil na rohový kop Paděry, předskočil brankáře Jurana a uklidil míč za háčky – 2:1. V poslední nastavené minutě ještě dostalo Ráječko možnost standardní situace, na zadní tyči vyplaval nikým nehlídaný Michna, jenže nezakončil přesně, a tak všechny body zůstaly doma v Boskovicích po vítězství 2:1.

Tento týden čeká naše áčko tzv. anglický týden. Na státní svátek ve středu 1.5.2024 zajíždí naše A mužstvo k zápasu do Pohořelic, začátek utkání je na programu v 10:30, a v sobotu 4.5.2024 se od 17:00 představí na půdě Moravské Slavie Brno. Přijeďte podpořit naše hráče.