�vodn� strana


Skončily mládežnické soutěže.

Prvním listopadovým víkendem byla ukončena podzimní část fotbalové sezony 2021/2022.

Naše žákovská družstva již třetí sezonu působí v nejvyšších mládežnických soutěžích v České republice.

Starší žáci v MSŽD ( 2.nejvyšší soutěž v ČR) a mladší žáci v SpSM soutěži, která je nejvyšší soutěží této kategorie v ČR.

Boskovice jsou nejmenším městem v těchto soutěžích. Pro soutěžní ročník 2019/2020 došlo k zahájení spolupráce AFK Letovice a FC Boskovice. Tento projekt zdárně pokračuje  a ukazuje se, že to byl krok správným směrem. Všechna družstva mají dostatečný počet hráčů v jednotlivých ročnících a dostatek kvalifikovaných trenérů z obou měst. K dispozici jsou 2 hrací plochy v Boskovicích a 1 hřiště v Letovicích. Domácí mistrovská utkání se konají v obou městech. Využívány jsou školní tělocvičny ZŠ Boskovice jednak při zájmové TV (jedná se o 2 hodiny TV navíc pro žáky ZŠ Boskovice a členy SpSM), tak i při trénincích v zimním období. K dispozici je i sportovní hala v Letovicích. Že se práce s mládeží v Boskovicích vyplácí, dokládá několik skutečností.  

V současném družstvu mužů FC Boskovice, který bojuje o špici krajského přeboru, působí momentálně pouze hráči, kteří prošli mládežnickými týmy FC Boskovice.

Výsledky stávajících mládežníků v kategoriích mladších a starších žáků jsou proti minulým ročníkům výrazně lepší. Všechna družstva posbírala body do svých tabulek.

Po podzimní části jsou starší žáci U 15 (r.2007) s 11 body na 7. místě z 10 účastníků, starší žáci U 14 (r.2008) jsou na místě 8. rovněž s 11 body.

Mladší žáci U 13 (r.2009) nasbírali 4 body a v tabulce z 16 týmů jsou 15. a mladší žáci U 12 (r.2010) s 10 body figurují na 13.místě.

Kromě výsledků jsou podstatné i nabité individuální a herní dovednosti a vzájemné vztahy v mládežnických kolektivech. K jejich rozvoji je využíván i program Coerver. Závěrem je třeba poděkovat všem hráčům trenérům a v neposlední řadě i rodičům dětí za spolupráci v podzimní části sezony a popřát všem hodně zdaru v sezoně jarní.   

 


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ