�vodn� strana

FC Boskovice - TJ Tatran Bohunice 2:1 (0:0).

Sestava: Bednář -  Cichra, Dračka, Fadrný, Preč, Závodný, Minx, Paděra, Stara, Hlaváček, Novák.

Střídali: Pokorný, Müller, Sychra L., Stanček, Živný.

Branky: Stara, Minx.

Ve třetím zápase jsme přivítali v Červené zahradě největšího favorita na vítězství v soutěži tým Bohunic. Stačí se podívat jenom na lavičku náhradníků a najdeme tam hráče, kteří by v kterémkoli jiném týmu krajského přeboru byli hvězdami největšími.

Dnes však bohuničtí narazili na odhodlaného soupeře, který se zlepšuje zápas od zápasu. V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, brankové příležitosti byly pouze dvě a obě na kopačkách našich hráčů a posléze i rukavicích bohunického golmana.

Naše první velká chvíle v zápase přišla ve 49.minutě kdy jsme vyšachovali obranu Bohunic a ťukec skončil u Honzy Stary, který sám před brankářem Bohunic nezaváhal a uklidil míč do branky.

Hned o čtyři minuty později jsme zahráli rohový kop, míč se dostal za velké vápno, odkud druhý Honza Minx napálil pumlíč přesně k pravé tyči hostující branky.

Naši se po té přece jen více stáhli do obrany, ale kdykoli se míč dostal nahoru tak zejména aktivní třetí Honza v našem dresu Novák zaměstnával bohunické obránce mírou nejvyšší.

V 76.minutě přišlo snížení stavu. Po serii odrazů se k míči dostal Burčík a upravil na 2:1. Naši však zvládli zbytek zápasu výborně takticky. Zkušení hráči Fadrný a Paděra míč podrželi, rozehráli a mladí odběhali co se dalo...

Když už se zdálo, že ani na poměry rozhodčího Chabiči velmi dlouhé nastavení přežijeme bez úhony, najednou se v 95.minutě narodil trestný kop z ideální pozice proti naší brance. Bývalý reprezentant Marek Střeštík míč otřel pouze o tyč...

Možná to byla i karma za to, jak minulý týden při našem zápase na Spartě Brno jeden velmi významný bohunický funkcionář vykřikoval, že Boskovice jsou parta ubrečenců, kterým dají čtverku s jedním prstem v zadku. Boskovice jsou především tým postavený z vlastních hráčů, odchovanců a srdcařů. A dneska to dokázali naši kluci na 100% a zaslouženě si zakřičeli už potřetí v této sezoně vítězný pokřik, který byl ještě sladší než jindy.