�vodn� strana


LUKÁŠ VORLICKÝ vítězem italského Superpoháru U19.

Minulé pondělí oslavil své 19. narozeniny a o tři dny později měl další důvod k radosti. Fotbalový talent, náš odchovanec Lukáš Vorlický ve čtvrtek ovládl s Atalantou Bergamo italský Superpohár Primavera, soutěž týmů v kategorii do 19 let.

Navíc k vítězství nad Fiorentinou přispěl gólem po individuální akci. V 75. minutě převzal míč na levé straně hřiště, zvedl hlavu, pravou nohou si prostrčil míč mezi dva protihráče a zpoza šestnáctky se trefil k pravé tyči.

"Převzal jsem míč a chtěl dát gól. Věděl jsem, že se mi nabízí spoluhráč na levé straně, obránci ale byli postaveni tak, že jsem to chtěl po dvou nepovedených pokusech zakončit sám," popsal gólovou situaci Lukáš.

Vorlický v této sezoně odehrál v kategorii U19 tři ligová utkání, ve kterých se zatím mezi střelce nezapsal. Atalantě patří v neúplné tabulce po pěti odehraných zápasech třinácté místo ze šestnácti týmů.

Talentovaný fotbalista přestoupil do Itálie z brněnské Zbrojovky v šestnácti letech. Loni v létě si ho Atalanta Bergamo pojistila smlouvou do 30. června 2025 i přes to, že se více než rok léčil po operaci kolene. Na premiéru mezi dospělými v italské Serii A zatím čeká.

Převzato z Blanenského deníku.

Lukáši, držíme ti ve tvé fotbalové kariéře palce!

 


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ