�vodn� strana

Někdy je Někdy ... aneb oslava výkonu našeho BÉČKA

Včerejší nepodařený zápas našeho Áčka na Moravské Slavii pro web okomentoval Luboš Slezák, za což mu velmi děkuji. Sám dobře vím, že nepodařené zápasy se v článku popisují velmi těžko, mnohem lépe se píše o vítězných. Ještě dopoledne jsem potkal Toníka Preče, který říkal: "Byl to hodně nepovedený výlet, 2x jsem dostal loktem do hlavy, mám nakopnuté lýtko, že nemůžu pořádně chodit a ještě jsme prohráli 3:0." Na stadionu jsem potkal kapitána Jirku Fadrného a viděl jsem na jeho tváři, že i on bude na zápas na Morendě dlouho vzpomínat.

Naštěstí sobota je pryč a dneska přišla neděle ... naši starší žáci U15 a U14 dovezli šest bodů z Havlíčkova Brodu z utkání moravskoslezské divize, dorost 4 body ze silných Rosic v KP staršího a mladšího dorostu.

Zlatý hřeb však připravilo naše béčko proti dream teamu  z Vilémovic. Minulou neděli jsme dostali v Lelekovicích 11 gólů a dnes jsme nastoupili posílení o Honzu Staru, který zatím za Áčko pro zranění moc nenahrál a Robina Müllera, kterého po přestávce nahradil Honza Havlíček. Jinak velmi mladá sestava s věčně mladým Leošem Davidem na místě stopera a hrajícím trenérem týmu Lukášem Martínkem ve středu zálohy.

Hosté přijeli bez svého největšího protagonisty Švanciho, ale jinak se všemi ligovými hráči, Tomášem Poláchem, Patrikem Sieglem, Martinem Kasálkem.

První poločas přinesl hru nahoru dolů, v naší brance se překonával David Novotný, který i když na to jeho postava na první pohled nevypadá dokáže býti mrštný jako gepard a zřejmě má pod dresem magnet na míč. Na druhé straně vynikající výkon všech hráčů v poli. Vojta Cichra a Honza Havelka odehráli snad nejlepší zápas své dosavadní kariéry, u obou věřím, že další výborné zápasy budou následovat. Dorostenec Lukáš Sychra si odehrál svůj part s takovým přehledem, že jeho táta Tomáš byl téměř dojatý, ještě o to víc, když do druhé půle Lukáše vystřídalo jeho dvojče Filip a nikdo z přítomných 150 diváků nic nepoznal, jak jsou podobou a stylem hry stejní.

Ale zpět do první půle ... za stavu 3:0 nastalo několik sporných rozhodnutí, neuznání našeho čtvrtého gólu a poté čestný úspěch hostů po faulu na našeho obránce, který museli vidět i turisté z opravené Vyhlídky pod Hradem. To se rozhodčímu Dadákovi skutečně nepovedlo.

Naši vzali spravedlnost do svých rukou a druhý poločas nejen výborně odbránili, ale dělali potíže hostující obraně při nebezpečných protiútocích. Honza Havelka zamotal stoperům Vilémovic nohy tak, že jim je rozplétali ještě půlhodiny po zápase v kabině. A to nejlepší ... body za vítězství 3:1 zůstaly doma v Červené zahradě.

Někdy je někdy... sobota se nevydařila, neděle byla naopak herně i výsledkově vynikající.