�vodn� strana


Z boskovické Červené zahrady vede cesta do ligových týmů.

Zatímco za doby minulé, ještě v čase Spartaku Minervy Boskovice byly podobné přestupy, jako nedávno zesnulého Jiřího Koudelky do nejvyšších soutěží ojedinělou vyjímkou, dnes je migrace hráčů přirozenou možností pro talentované fotbalisty působit v klubech hrajících ligové soutěže.

V dnešní době to dokazují odchovanci FC Boskovice, kteří nastupují v sestavách svých nových týmů v ligových fotbalových soutěžích v ČR i v zahraničí. Jsou to:

Muži.

Minx Jan, záložník, FK Blansko 3.liga

Koudelka Jan, útočník, 1.SK Prostějov 2.liga

Kovář Přemysl, brankař, SK Slavia Praha 1.liga

Paděra Ondřej, záložník, FK Blansko 3.liga

Stříž Michal, záložník, 1.SK Prostějov 2.liga

Šustr Martin, brankař, FC Zbrojovka Brno 2.liga

Vichta Jakub, záložník, SK Uničov 3.liga

Dorostenci hrající celostátní ligu.

Borek Jiří, brankař ročník 2002, 1.FC Slovácko U19

Černý Tomáš, obránce ročník 2002, SK Sigma Olomouc U18/19

Kocůrek Filip, záložník ročník 2003, FC Zbrojovka Brno U17

Vorlický Lukáš, útočník ročník 2002, Atalanta Bergamo IT U19

Současní mladí hráči v kategorii žáků mají to štěstí, že můžou hrát nejvyšší žákovské soutěže doma v Boskovicích. Po zřízení SpSM nastupují v mistrovských zápasech proti nejlepším mužstvům Moravy. Je jen na jejich talentu a treninkové píli zda své starší kolegy v budoucnu dokážou napodobit. Podmínky proto mají na stadionu pod Boskovickým hradem výborné.

Nejmladší hráči kategorie přípravek mají celý fotbalový život teprve před sebou. U nich působí zkušení trenéři, kteří je velmi dobře učí základům fotbalu a rozvíjí jejich přirozený sportovní talent. Jsou dobrou zálohou pro naše ligové žákovské týmy.

Všichni se v těchto dnech vrací do svých týmů a zařazují do tréninkových procesů.

Přejeme si, ať se jim na hřišti zase líbí, ať trénují poctivě a rádi, a těm nejlepším, ať v budoucnu rozšíří řady ligistů z Boskovic.

Poctivě a rádi trenují i naši dnes ligoví odchovanci. Bez nasazení, zodpovědnému přístupu k treninku, správné životosprávě a obětování se pro fotbal by jim samotný talent nestačil a brzy by jejich hvězdičky pohasly.

Fandíme vám a držíme vám palce!

 


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ