�vodn� strana


Ondřej Paděra bude v FCB koordinovat přípravky.

Region * Pravidelně se umísťuje mezi nejlepšími sportovci města Boskovice. Za rok 2019 přidal také titul nejlepšího fotbalisty okresu. Nyní se Ondřej Paděra pouští na další dráhu. Od nové sezony bude působit v FC Boskovice jako koordinátor přípravek. Zkušený záložník zároveň pokračuje i v hráčské kariéře, kde stejně jako další hráči FK Blansko netrpělivě čeká, zda klub postoupí do druhé ligy.

Případný postup je odkázaný na případné dohrání druhé ligy. Jak těžká je pro fotbalistu taková situace, když ji nemůže ovlivnit na hřišti?
Je to specifická doba. Víme jen to, že jsme při ukončení ročníku byli na prvním místě a teď jen čekáme, jak to dopadne s druhou ligou. Když to začalo, dostali jsme tréninkové plány. Podle informací co máme, by se pro umožnění postupu musela nejprve rozběhnout druhá liga a navíc sestoupit někdo z Moravy. Není to jednoduchá situace a ani klub tak vlastně neví, na jakou soutěž se připravit.

Z Blanska se stal hodně silný a ambiciózní klub. Na okresní podmínky možná až nečekaně.
Je to hodně netradiční. Něco podobného tu ještě nebylo. Ke konci podzimu jsem byl vlastně jediný hráč z našeho okresu. Hodně přicházeli kluci z Brna nebo ze Slovenska. Je pravda, že když jsem před dvěma lety přicházel, bylo cílem vyhrát divizi a postoupit do třetí ligy. Ale že budeme o rok později ve vedení i tam, to asi nikoho nenapadlo. Má to samozřejmě dvě roviny. Zaprvé tu nejsou hráči z okresu, takže je fanoušci vlastně neznají. Ale zase na druhou stranu se tu hraje kvalitní fotbal a hodně mě to bavilo. Na zápasy chodilo na podzim i 1400 nebo 1500 lidí. Jsem rád za to, že se na okrese hraje takto kvalitní soutěž. Jasně, třetí liga se tu již hrála, ale bylo to jen o případné záchraně. Nyní bojujeme o postup do druhé ligy.

Zároveň však od nové sezony budeš působit jako koordinátor přípravek v FC Boskovice. Co od nové role očekáváš?
Mě hlavně baví práce s dětmi. Již pracuju jako asistent pedagoga na škole a vedu tam také některé hodiny sportu. Navíc jsem začal poskytovat i individuální tréninky. Baví mě to a mohla by to být cesta do budoucna. Popravdě jsem zvědavý, jak to s novou rolí bude vypadat. Myslím, že mám mladým co předat, i když asi nepovedu přímo některý z týmu. Ale budu připravovat tréninky a vysvětlovat trenérům, co a jak mají dělat. Chci přinést něco nového.

Půjde tuto činnost skloubit s pokračováním hráčské kariéry?
Věřím, že ano. V tuto chvíli ale ještě ani nevím, kde budu v další sezoně hrát. Záležet bude zřejmě i na tom, jak se vyřeší situace v Blansku, kde mám zatím platnou smlouvu. Jestli zůstanu nebo půjdu hrát jinam, to ukáží až další dny a měsíce.

A budeš pokračovat také v malém fotbale?
Stoprocentně. Bude mi sice 32 let, ale popravdě se cítím fyzicky lépe a lépe. Ať jsem hrál v Břeclavi, Hodoníně nebo nyní v Blansku, vždy jsem měl s klubem dohodu, že budu hrát jak celostátní ligu, tak v reprezentaci. Pokaždé mi vyšli vstříc. Ať už budu hrát příští sezonu kdekoliv, tak tohle pro mě bude i nadále hlavní podmínka.(Luke)


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ