�vodn� strana


Opsali jsme z RegionPressu ... co se týká FCB.

Zpět do tréninku se v minulých dnech mohli vrátit fotbalisté okresních týmů. Po ukončení jarních částí soutěží mají před sebou dlouhou pauzu až do začátku nového ročníku. „Jsem rád, že můžeme trénovat alespoň po skupinkách. V červnu dostanou hráči volno,“ říká například trenér FC Boskovice Jan Havlíček. Právě Boskovice čeká perné léto s cílem přebudovat a omladit současný kádr. 

Jako první se po boskovickém fotbalovém hřišti začali v malých skupinkách pohybovat místní profesionálové. Společně tak trénovali například Jiří Borek ze Slovácka, Michal Stříž a Honza Koudelka z Prostějova nebo Filip Kocůrek ze Zbrojovky Brno.

Od úterý 28. dubna se již do tréninku vrátili také hráči prvního mužstva FC Boskovice. „Začali jsme trénovat po desetičlenných skupinách, které se na hřišti střídají. Spolu se tak ani nepotkají. Dodržujeme nařízená pravidla, takže dezinfikujeme míče a tak,“ přiblížil Havlíček s tím, že od březnových opatření trénovali hráči individuálně. „Běhání v lese je ale nemůže pořád bavit, tak jsem rád, že můžeme pracovat již alespoň takto. Je hrozná škoda, že došlo ke zrušení jarní části soutěže, protože věřím, že jsme byli dobře připraveni. Ale na druhou stranu je teď ze všeho nejdůležitější zdraví,“ uvědomuje si.

FC Boskovice tak zakončily krajský přebor na druhém místě. První Bohunice i s náskokem devíti bodů nakonec nepostupují. „Myslím, že si to Bohunice zasloužily. Ale uvidíme, možná se ještě některé kluby výše nepřihlásí a může dojít k dalším posunům,“ připouští Havlíček. Ten se spolu s kolegy v klubu přes léto pouští do výrazných změn. Stejně jako druhý hrající trenér Lukáš Martínek už ani Havlíček nebude v prvním týmu pokračovat coby hráč. „Už budu jen trenér a zároveň hráč béčka. Lukáš bude hrající trenér béčka. Jak výbor, tak trenéři jsme udělali hodně práce a pokračujeme dál.

Chceme první tým rozšířit a posílit. Zároveň je čas, aby se hráči jako Stara, Černý nebo Daněk posunuli a stejně jako dříve my pomáhali mladším se sbíráním zkušeností. Poslední dva, tři roky jsme měli hodně vyvážené mužstvo a je hrozná škoda loňského jara. Kdybychom přivedli jednoho, dva zkušené hráče, tak jsme mohli soutěž vyhrát. Ale podcenili jsme to. Teď je na čase se zase posunout dál,“ uvědomuje si trenér.
© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ