�vodn� strana


Zemřel Jirka Koudelka.

V pátek 1. května dotlouklo srdce jedné z nejvýraznějších osobností boskovického fotbalu panu Jiřímu Koudelkovi. Zemřel ve věku 79 let.

Patřil k partě kluků z boskovické Bělé, kterým učaroval fotbalový míč. Do Červené zahrady to měl přes Mazurii kousek a tak denně chodil na hřiště čutat a pilovat svoji fotbalovou techniku. V Boskovicích prošel mužstvy všech fotbalových kategorií, aby jeho hvězda naplno zazářila v týmu dospělých. Pod vedením trenéra Jamese Borka patřil k nejlepším v mužstvu Minervy, okresu Blansko a Jihomoravského kraje. 

Neunikl pozornosti fotbalových bafuňářů z Brna a stěhoval se do týmu tehdejšího druholigového KPS Brna na Srbskou. Tam hned v prvních zápasech zazářil a nadlouho si pak nikdo z královopoláků nedokázal sestavu bez boskovického odchovance představit. 

V Brně zakotvil natrvalo. Založil rodinu, hrál fotbal a jako vyučený klempíř pracoval v jedné z brněnských klempířských dílen. Na Boskovice však nikdy nezapomněl. Vždycky se s radostí do svého rodiště vracel a nikdy neopomenul navštívit své milované boskovické hřiště, na kterém vyrostl a všechny od fotbalu, které důvěrně znal.

Po krásné, úspěšné a dlouhé kariéře v Brně se v pozdějším věku vrátil zpět do Boskovic. Nejprve jako hráč, pak jako hrající trenér a nakonec trenér A týmu dospělých. Všem tehdejším spoluhráčům byl vzorem, fotbal miloval nade všechno a zůstal mu věrný do konce svých aktivních let. Poslední fotbalový zápas sehrál při otevření hřiště s umělým povrchem ve svých 64. letech, se stejným nasazením a zarputilostí, jak jsme ho vždycky znali.

Po odchodu do důchodu se z Brna vrátil domů na Bělskou ulici natrvalo a zbytek svého života tam prožil ve svém rodném domku.

Jirka Koudelka zemřel .... bez nadsázky se dá říct, že boskovickým odešla do nebe další fotbalová legenda.

ČEST JEHO PAMÁTCE.

NIKDY NEZAPOMENEME. 

 
© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ