�vodn� strana


Zimní příprava mužů zahajuje.

Fotbalisté plánují přes zimu změny v tréninku

Podobně jako před rokem mají za sebou fotbalisté FC Boskovice velmi vydařenou podzimní část krajského přeboru. Ten zakončili na druhém místě se ziskem dvaatřiceti bodů. Rozhodně však nechtějí zopakovat loňské hororové jaro, kdy se týmu naopak vůbec nedařilo.

„Od pátého kola jsme se rozjeli, podzim se nám vydařil. Myslím, že se na to dalo i dívat, snažíme se hrát atraktivně pro lidi. Ale musíme se důkladně připravit na jaro, trenéři i hráči. Letošní jarní část se nesmí opakovat,“ souhlasí hrající trenér týmu Jan Havlíček. I proto dojde ke změnám v zimní přípravě. „Kádr jsme měli i loni široký, ale přes zimu byli hráči zranění, na horách a tolik jsme se na tréninku nescházeli. Nachystali jsme ale hodně zápasů, které jsme tak hráli v menším počtu a hráči byli na jaře unavení. Proto bude letos zápasů o něco méně. A přípravu zpestříme také dalšími sporty, nebudeme jen na hřišti, aby se hráči na jaro těšili,“ přiblížil.

Během podzimní části se do týmu podařilo více zapojit hned několik mladých hráčů. „Naším cílem je postupně tyto mladíky uvádět do dospělého fotbalu. Měli jsme tu dorostence Cichru a Pokorného, ještě mladší Alexu a Havelku. Potěšili nás ale i další hráči, třeba Honza Novák,“ cíleně zmínil Havlíček útočníka, který na podzim nastřílel jedenáct branek. „Znám ho od mala, už když byl v přípravce nebo mladších žácích. Vždy to byl velmi dobrý hráč i střelec a je potřeba to přenést i do mužů. Věřili jsme, že má produktivní předpoklady a tak dostal na hřišti hodně prostoru,“ chválí trenér, který věří, že z jeho týmu během zimy nikdo neodejde. „Zapojíme na zkoušku další mladé hráče. Ale kádr máme relativně kvalitní a široký.“

V podstatně složitější situaci se po podzimu nachází v krajské 1.B třídě boskovická rezerva. A tak by se měli hráči prvního týmu zaměřit i na tuto soutěž. „Pokud nás nebudou sužovat zranění, tak máme v kádru dvacet hráčů a můžeme béčku věnovat pozornost. Nechceme ovšem, aby hráči absolvovali dva plné zápasy za víkend, ale aby byli připraveni k plnému tréninku v týdnu. Rezerva sice ztrácí dost bodů, ale je v našich silách, abychom ji dohonili. Je však potřeba, aby i hráči z béčka chodili na trénink. Na podzim si každým myslel, že to kluci z áčka zachrání, ale to nestačí,“ zakončil Havlíček.(Luke)


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ