�vodn� strana


Mladí fotbalisté získali cenný bronz.

Základná škola II Levice, ve spolupráci s FK Slovan Levice a městem Levice, pořádala v sobotu 14. prosince Mezinárodní fotbalový halový turnaj kategorie U12. Tradičně dostal pozvánku i klub FC Boskovice.

Turnaje se zúčastnilo sedm mužstev.
Boskovice hrály první zápas maďarským Erdem. Počítalo se s výhrou, nakonec to byla ale jen remíza, i když vyložených brankových příležitostí bylo asi na pět branek.

Ve druhém zápase byla soupeřem ZŠ II Levice, pozdější vítěz turnaje, a prohra 0:3.

Stejným poměrem ale Boskovice zvítězily v zápase se Zvolenem. Pokud by v následujícím zápase s dalším maďarským týmem Boskovice zvítězily, mohly pomýšlet i na druhé místo. Bohužel ale prohrály 0:2 a už to zase vypadalo třeba i na 6. místo, protože v předposledním zápase čekala Boskovice Dukla Bánská Bystrica, která byla před zahájením turnaje pasována do role favorita.

Dukla si nepřipouštěla překvapení a šla do vedení 2:0. Boskovičtí hráči se ale vzepjali k nejlepšímu výkonu v turnaji, otočili na 3:2. Dukle se ještě podařilo srovnat na 3:3, ale na čtvrtou branku Boskovic již neodpověděla, ani když tři minuty před koncem hrála dvouminutovou přesilovku. V posledním zápase hrály Boskovice s posledním týmem SK Slovan Levice a jednoznačným vítězstvím si vybojovaly s deseti body celkové třetí místo za vítězným týmem ZŠ II Levice a druhou Duklou Banská Bystrica.

Nejlepším brankařem turnaje se stal Lukáš Staněk z FC Boskovice.

Poděkování patří hráčům za bojovnost a reprezentaci města Boskovic a také trenérům Marianu Luňáčkovi a Stanislavu Kobelkovi za přípravu hráčů k zápasům.

Turnaje se zúčastnil také sekretář FC Boskovic Milan Strya a radní Jaroslav Oldřich.


Text a foto: Jaroslav Parma

 
© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ