�vodn� strana


FC Boskovice - FC Svratka Brno 7:1 (3:0).

Sestava: Bednář – Stara, Závodný, Novák, Živný, Havlíček, Tenora, Daněk, Fadrný, Martínek, Pokorný. 

Střídali: Odehnal, Cichra, Dračka, Skácel.

Branky: Stara 2, Havlíček 2, Pokorný, Novák, Závodný.

 

Když jsem v týdnu před zápasem se Svratkou mluvil s trenéry a hráči našeho týmu z jejich úst znělo v podstatě unisono, že naše vítězná serie je fajn, ale se Svratkou nás čeká těžký zápas s omlazeným, ale velmi rychlým a bojovným soupeřem. V myslích našich kluků nebyla ani špetka podcenění soupeře.

Do samotného zápasu jsme vlétli tak, že hurikán Catrina je proti našim borcům pomalý a neškodný vánek. Hned po deseti vteřinách obrana žlutých odvracela první nebezpečný centr před svého golmana, který celý zápas svůj tým povzbuzoval velmi hlasitě a nepřeslechnutelně. Ve 3. minutě však už po přesném zakončení Honzy Stary poprvé lovil míč ze své sítě. Následovala plejáda nevyužitých šancí, kdy Svratku několikrát zachránil, někdy jsme akce překombinovali a alespoň pětkrát nás zastavil zdvižený praporek u vždy velmi těsných, ale většinou správně posouzených ofsajdových situacích. Uklidnění přinesla až kolmice za obranu a Angličan Honzy Havlíčka. Do poločasu se trefil ještě jednou Čutyn a na párek se šlo za stavu 3:0.

Definitivní uklidnění přineslo přesné zakončení Honzy Havlíčka k tyči. O deset minut později se ve vápně zorientoval nejlépe Miloš Pokorný a bylo to snových 5:0.

Náš koncert však pokračoval, při šestém gólu jsme vyšachovali celou obranu soupeře a tentokrát se gólu dočkal i třetí Jenda v našem krásném červeném dresu - Novák. V 75. minutě přišla chvíle, kdy Jirka Fadrný opět ukázal, jak umí kopat trestňák, hostující golman ho tečoval na tyč, ale Lukáš Závodný doklepl a bylo 7:0. O tři minuty později přišla snad jediná chybička  a nedorozumění v naší obraně a hosté dosáhli čestného úspěchu.

Výsledek 7:1 je nejjednoznačnějším vítězstvím našeho áčka v letošní sezoně.

Na závěr pochvala pro hostující tým. Hosté mají ve svých řadách hodně nadějných fotbalistů, kteří až se otrkají budou hrát v krajském přeboru na horních příčkách. Ani za jednoznačného stavu se neuchýlili k jedinému likvidačnímu zákroku, pořád se snažili hrát fotbal ... současná forma a pohoda našeho týmu byla však nad jejich síly. 

 


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ