�vodn� strana


Tonda Kolář končí.

Je to asi tři roky zpátky, co se hrálo v Boskovicích derby proti Ráječku. Vedoucí týmu Olympie a můj dovolím si říct kamarád Marek Bláha se se mnou přivítal slovy: Ahoj, nevidím ve vaší sestavě Tondu Koláře, on tady není?? Tak říkám: Ne, bohužel dneska musel do práce. Výraz ve tváři ráječkovského bosse byl víc než výmluvný.

Ano Tonda Kolář byl hráč, kterého jste na hřišti nepřehlédli, pilíř obrany, sběratel hlaviček v pokutovém území a muž, který nedal soupeřům ani centimetr hřiště zadarmo. Zpět domů do Boskovic přišel bohatší o zkušenosti z vyšších soutěží. Jeho kariéru brzdily dvě věci - časově náročné povolání a zdravotní problémy, se kterými bojoval už několik posledních sezon. Byl to bojovník, který nevynechal jediný souboj a právě proto ho fotbal bolel víc než jiné. Bolel ho na těle, ale i na duši, i když překročil třicítku tak porážky bytostně nesnášel stejně jako, když mu bylo deset. Dokázal své spoluhráče za výkon zkritizovat, obzvláště ho vytáčelo, když někdo nebojoval se stejným zaujetím jako on sám. Pro úspěch týmu by dýchal. Byl na sebe stejně kritický jako na ostatní.

Útočníci nejen z Ráječka si oddychnou, Tonda Kolář se v utkání proti Bohunicím rozloučil se svou bohatou a úspěšnou fotbalovou kariérou.

Tondo, děkujeme za všechno.

Pavel Menšík, místopředseda FCB.  

 
© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ