FC Boskovice - FC Sparta Brno 4:1 (1:1).

Sestava: Bednář – Stara, Kolář, Preč, Cichra, Novák, Živný, Havlíček, Daněk, Fadrný, Martínek.

Střídali: Odehnal, Pokorný, Dračka, Alexa.

Branky: Havlíček 2, Živný, Novák.

Nedělní dopoledne přineslo souboj dvou předních týmů krajského přeboru, náš tým je v tabulce na 4. místě a hosté z Komárova dokonce na stříbrné pozici. Prohráli pouze v prvním kole 2:1 v Mutěnicích a od té doby celé dva měsíce pouze vyhrávají. S výjimkou remízy na hřišti vedoucích Bohunic. Na druhou stranu naši před zápasem drželi vítěznou sérii, v posledních čtyřech zápasech zatížili konta soupeřů 17-ti góly!!

Bez bázně a hany jsme se pustili i do tohoto zápasu a obrana hostů musela už v úvodní čtvrhodince řešit několik nebezpečných závarů. Odolávala až do 23. minuty, kdy Honza Havlíček hlavou otevřel skóre. Naše vedení vyburcovalo hosty k větší aktivitě, Loprais a spol. nás několikrát přesvědčili, že jsou rychlí a v osobních soubojích dosti důrazní. V závěru poločasu přišla ojedinělá chyba naší obrany, po které hasil požár nejprve Jindra Bednář prvním ligovým zákrokem dnešního dopoledne a záhy Michal Daněk faulem a kopala se penalta. Hostující Přichystal ji nekompromisně proměnil a začínalo se od znovu.

Druhý poločas přinesl oboustranně nadprůměrný fotbal, jaký se v krajském přeboru vidí málokdy. Do vedení nás dostala nádherná střela Viktora Živného z hranice vápna, která přinutila hostujícího golmana zdaleka ne naposledy vytahovat míč ze svého čeřenu. Od té doby se hrálo nahoru dolů, zatímco hostující brejkové situace řešila s přehledem naše obrana skvěle dirigovaná Jirkou Fadrným, obětavým Tondou Kolářem a jistým Jindrou Bednářem v brance. Na opačné straně hřiště jsme často přiváděli do úzkých obranu rudých a hrající trenér Honza Havlíček předvedl chladnokrevnost indického krotitele jedovatých hadů, když svým tancem uhranul hostujícího golmana a nekompromisně skóroval. Hosté začali zmatkovat, jejich velké sebevědomí, které z nich před zápasem jen čišelo se zbortilo jako návrhy státního rozpočtu a přišel další trest, obléhání jejich svatyně zakončil čtvrtým golem Jenda Novák. Hosté měli v závěrečných minutách dvě výborné šanci na korekci stavu, ale Jindra Bednář opět ukázal své kvality.

Po závěrečném hvizdu na ukazateli skóre svítil stav, po kterém boskovickým příznivcům oběd mimořádně chutnal.

Minule jsem chválil mladší hráče, dnes musím napsat jednu věc: Je moc dobře, že jsou v týmu ti starší, kteří dělají nadstavbu a mladí se od nich pořád učí. Nejen oba hrající trenéři, Tonda Preč, Jirka Fadrný a dnes Tonda Kolář a nepřekonatelný Jindra Bednář.