FK Baník Ratíškovice - FC Boskovice 0:3 (0:3).

Sestava: Bednář – Stara, Cichra, Havelka, Novák, Tenora, Daněk, Fadrný, Martínek, Pokorný, Preč.

Střídali: Živný, Havlíček, Petrů.

Branky: Stara, Fadrný, Pokorný.

Přiznám se, že jsem po posledních výkonech našeho týmu věřil, že neodjedeme s prázdnou ani z horké půdy nováčka z Ratíškovic, ale zejména první poločas dnešního zápasu překonal ta největší očekávání.

Naši kluci soupeře přehrávali ve všech směrech, byli rychlejší, vyhrávali osobní souboje. Vypracovali si spoustu šancí a z nich některé proměnili. Jako první Honza Stara, když ve svém sólu udělal kličku golmanovi a z boku přesně zamířil. Druhý gól vsítil Jirka Fadrný z přímého kopu. Ideálně nádherně vymetený roh branky, kdy se domácí golman jen smutně podíval za plachtícím míčem jako stárnoucí muž za odcházející milenkou. Naši poté několik skvělých možností nevyužili, nabuzený Šusta zblízka překopl odkrytou branku, záhy naši borci zblízka dvakrát napálili míč do ležícího golmana. Až Milda Pokorný zamířil přesně k tyči a bylo to 0:3 v náš prospěch.

Druhý poločas už přinesl méně šancí, kontrolovali jsme průběh zápasu a domácím míč půjčovali jen v bezpečné vzdálenosti od Bednářovy svatyně. Ratíškovice se brankových příležitostí dočkaly až v posledních třech minutách zápasu, kdy už naše obrana nebyla stoprocentně koncentrovaná a tak dvakrát ukázal své umění i Jindra Bednář. Hlavně způsob jakým vytáhl hlavičku z bezprostřední blízkosti na roh kandidoval do soutěže o Zlatou rukavici. My jsme ve druhém poločase měli několik hodně nadějně rozjetých brejků, ale hlad po gólech už nebyl takový jako v prvním dějství.

Přesto je výsledek jednoznačný a zasloužený. Je dobře, že svoji minutáž dostal opět i dorostenec Vláďa Petrů. Cesta využívání vlastních odchovanců se nám vyplácí a jejich zapojení do sestavy ještě umocňuje naši radost z už 20 - bodového zisku a průběžného 4. místa v tabulce KP.