FC Boskovice - SK Moravská Slavia 5:0 (3:0).

Sestava: Bednář – Stara, Cichra, Havelka, Alexa, Novák, Havlíček, Daněk, Fadrný, Martínek, Preč.

Střídali: Pokorný, Skácel, Petrů.

Branky: Preč, Havlíček, Cichra, Alexa, Novák.

Pěkné nedělní odpoledne posledního letního dne přilákalo do Červené zahrady 175 diváků, kteří byli vesměs optimisticky naladěni na zápas s posledním týmem tabulky brněnskou Moravskou Slavií. Nakonec se přesvědčivého vítězství našeho týmu dočkali a odcházeli za zápasu spokojeni. Naši hráči žádnou zápletku nepřipustili a předvedli výkon, který se musel našemu diváku líbit.

O to cennější je hra a výsledek proto, že jsme nastoupili s množstvím našich hráčů odchovanců, nedávno či současně ještě dorosteneckého věku. Na hřišti od začátku utkání nastoupili Vojta Cichra, Honza Havelka a Štěpán Alexa a k nim se v průběhu zápasu přidali ještě Milda Pokorný, Adam Skácel a Vláďa Petrů. Na lavičce náhradníků zůstal pouze brankář Adam Svoboda.

První šanci zápasu si však vypracovali hosté. Kolmou přihrávku mezi beky dostal jejich útočník, ovšem neměl dostatek klidu a štěstí při zakončení a Jindra Bednář ho bravurně vychytal. Inu Záruba je jen jeden a ten už běhá po trávníku brněnského Startu. Naši postupem času získávali střed hřiště, dobře a trpělivě kombinovali a dařilo se jim dostávat za obránce hostů a do svých šancí. Gól na sebe nenechal dlouho čekat. Prvním střelce byl Tonda Preč v 17. minutě. Naše mladé hráče branka povzbudila a uklidnila a měli jsme hru nadále ve své režii. Když v rozmezí dalších 15 minut svítilo na ukazateli skóre 3:0 po trefách Havlíčka a Cichry, odpovídalo to šancím a průběhu hry.

Do druhého poločasu odstoupil náš hrající trenér Havlíček a zůstal pouze kaučovat z lavky. Vystřídal ho mladý Pokorný, hra dostala ještě větší spád a rychlost a my byli nebezpeční zprava i zleva po křídlech. Havelka trpělivě centroval a hledal ve vápně střelecky disponovaného Nováka a obrana hostí s tím měla neustálé problémy. A když v 52. minutě vsítil krásným lobem přes brankáře nejmladší hráč utkání Štěpán Alexa svůj první dospělácký gól, bylo jasné, že je rozhodnuto. V závěru přidal Novák poslední pátou branku a zápas naši již s přehledem a klidem dohráli.

Jedenáct branek vstřelených ve dvou domácích utkáních … to v Boskovicích dlouho nepamatujeme.