�vodn� strana


Jiří Fardný se vrací do Boskovic.

 

Boskovice. Po podzimní části už mnozí viděli boskovické fotbalisty na cestě do divize. Realita jarních bojů byla však o poznání náročnější. Týmu se nedařilo vítězit, propadl se tabulkou a nesplnil cíl, který si v zimě stanovil. Nyní musí trenéři tým kvalitně připravit na nový ročník. U něj již nebudou odcházející Kolář a Hlaváček. Boskovice naopak ale hlásí velkou posilu v návratu odchovance, bývalého hráče Jihlavy či juniorského reprezentanta, Jiřího Fadrného.


Před pár týdny končící sezónu nakonec v Boskovicích nebudou hodnotit jako povedenou. „Podzim byl dobrý, za jedna. Jaro bylo naopak za pět. Bylo to hodně špatné a vůbec jsme na první polovinu nenavázali,“ říká hrající trenér Jan Havlíček, podle kterého měla velký vliv tréninková morálka. „Málo jsme se přes zimu scházeli a to se projevilo na začátku jara. Po Krumvíři přišly dvě venkovní ztráty, nedařilo se doma a stálo nás to důležité body. Cílem bylo získat celkem šedesát bodů a to jsme o devět nesplnili,“ hodnotí. „Chceme hrát každý rok mezi pěti nejlepšími, ale musíme se podívat pravdě do očí, zda na to máme dostatečně kvalitní kádr,“ dodává.


Svůj vliv na neúspěšné jaro měla však i častá zranění některých hráčů. „Nechtěl jsem to říkat, protože každý je nahraditelný. Ale chyběl nám brankář, přestože Novotný odchytal několik dobrých utkání. A dlouho chyběl i Preč. Na to se ale nechceme ohlížet a naopak musíme v létě pořádně zapracovat a vstoupit do nové sezóny jako před rokem,“ burcuje. Už u toho ovšem nebude obránce Antonín Kolář, který ukončil kariéru. A ani rychlík Roman Hlaváček. „Roman odchází do Německa, kde by měl studovat. Do týmu jsme také chtěli z dorostu Emila Petrova, ale stěhuje se do Bulharska. Je to škoda, protože se jedná o gólového hráče a takového už dlouho nemáme. Někoho, kdo dá za rok deset branek.“ Pokračování mezi hráči již od zimy ale zvažoval také samotný Havlíček. „Původně jsem chtěl končit, ale ještě budu pokračovat. A když to nepůjde tady v krajském přeboru nebo 1. B třídě, tak bych zkusil něco okolo. Ale ještě mám chuť hrát, takže úplně končit nechci,“ vysvětloval.


Pro podzim může s dalšími trenéry počítat s jedinou, za to velkou posilou. Z divizní Polné přichází odchovanec Jiří Fadrný. „Věřím, že nám pomůže. Je to kvalitní posila. Univerzál, který může hrát v obraně i záloze. Nikoho dalšího nehledáme, platí, že chceme pracovat s našimi hráči. Musíme ale pracovat poctivě. Celý rok, neustále,“ pokračuje Havlíček, který do týmu počítá také s dorostenci Janem Havelkou a Štěpánem Alexou. „Když budou poctiví, brzo začnou Boskovice převyšovat a dlouho je tu neudržíme. Šanci od nás určitě dostanou. A pro mladé hráče bude také výhodou, že béčko hraje krajskou soutěž. Jsou to důležité zkušenosti,“ zakončil boskovický trenér.(Luke)
© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ