�vodn� strana


Od Lažan až k titulu přeborníka okresu aneb cesta mladší přípravky na trůn.

Ten podzimní den si mnozí z nás pamatují. Poprvé jsme naše ratolesti ročníku narození 2010 přivedli na fotbalové hřiště, kde se jim představil trenér Radek Stříž se svoji půvabnou manželkou a neméně půvabnou Zlatkou Greplovou jako trenéři předpřípravky. Radek ukazoval klukům ze školky, jak vypadá fotbalový míč a co se s ním dá dělat. Najednou zjistil, že ho kluci vůbec nesledují, protože po obloze letělo letadlo a děti měli oči upřené k nebi...

Začátky bývají krušné, i naše první zápasová zkouška a porážka 23:0 v Lažanech. Rodiče byli rozpačití, kluci nadšení. Poprvé oblékli fotbalový dres, nazuli opravdické štulpny, kopačky a hráli skutečný zápas!!!

Tři roky práce. Den po dni týden po týdnu měsíc po měsíci se kluci začali zlepšovat a najednou dokázali už i nějaký ten gól v zápasech vstřelit. Ba co dím, i vyhrát zápas.

Pod vedením Radka Stříže vznikla parta kluků, kteří milují fotbal, kolem nich parta rodičů, kteří se těší na každé další setkání ... ta naprosto slovy nevyjádřitelná chemie lidí, které něco spojuje, ta touha vidět kluky v akci, sledovat jejich vývoj, jak se neskutečně zlepšují.

Včera jsme ukončili naši třetí sezonu, ve které jsme vyhráli okresní přebor svých vrstevníků naprosto o parník, soupeře jsme válcovali, že by i Klapzubova jedenáctka utekla do houští.

Kluci mají radost ze svého prvního úspěchu, který dosáhli. Ovšem nejdůležitější, co Radek Stříž klukům vštípil do jejich myslí a srdcí je pokora, úcta k soupeřům a chuť měřit se s neustále s lepšími soupeři. První velkou zkouškou bude ve středu 12.6. turnaj o přeborníka kraje, kam jsme se jako vítěz okresu Blansko nominovali. Víme, že jsme na začátku cesty.

Ta cesta začala porážkou v Lažanech 23:0. Během tří let jsme vystoupili na okresní trůn ... ale pozor, naše jízda teprve začíná.

Chtěl bych poděkovat všem rodičům a fanouškům mladší přípravky FC Boskovice, okresního mistra 2019!

Jste skvělí, jsem moc rád, že jsme se díky kulatému nesmyslu poznali.

Pavel Menšík.

 
© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ