�vodn� strana


Představení soupeře SK Olympia Ráječko.

Představení soupeře začnu otázkou, co dělali fotbalisté Boskovic a Ráječka 15. června 2002?

Odpoveď je jednoduchá => bouchali šampaňským a slavili postup do krajského přeboru tehdy z 1. a 2. místa 1.A třídy.

Další osud obou klubů byl jiný. Zatímco náš klub si vyzkoušel na čtyři roky i divizi, ale také na dvě sezony padl zpět do 1.A třídy, tak vesnička nedaleko Blanska se v krajském přeboru utábořila na sedmnáct sezon a většinou hraje v té lepší polovině tabulky. Je to zásluhou jednak dobré spolupráce klubu s obcí a také kvalitní a obětavá práce Marka Bláhy, vedoucího týmu, manažera a sponzora v jedné osobě. Jeho role je těžší v tom, že éra odchovanců klubu v áčku Olympie postupně končila a tým byl třeba na úroveń krajského přeboru doplńovat o jiné hráče nejen z Blanska a okolí, ale nakonec i hráče z Brna.

Nicméně práce se mu daří a po podzimním částečném zklamání s umístěním ve středu tabulky do jarních odvet Olympia odstartovala opravdu ukázkově. Výhra 3:1 s Kuřimí doma, po té export šesti bodů z venkovních mačů z Mutěnic a z Tišnova a teď v neděli sedmigolová demolice týmu Svratky Brno.

Mezi prvními Boskovicemi a čtvrtým Ráječkem je nyní v tabulce jen šestibodový rozdíl, oba týmy jsou reálně ve hře o prvenství v soutěži.

Myslím, že to samo od sebe spolu s pěkným počasím je nejlepší pozvánkou na páteční sváteční zápas.

Výkop utkání je v 16:30 hodin na travnaté ploše v Červené zahradě.  

 


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ