�vodn� strana

FC Boskovice - SK Vojkovice 5:0 (4:0).

Sestava: Bednář – Stara, Kolář, Müller, Šmerda, Hlaváček, Tenora, Závodný, Daněk, Martínek, Havlíček.

Střídali: Novák, Černý, Havelka, Dračka, Cichra.

Branky: Havlíček 3, Novák, Hlaváček.

Dnešní report začnu netradičně a to pochvalou pro soupeře. Tým Vojkovic má v tabulce ztrátu, jezdí na venkovní zápasy s minimálním počtem hráčů, ale přesto se včera snažil hrát fotbal. Žádný beton, žádná chuť soupeře rozkopat, prostě přijeli si zahrát. Naši borci předvedli výborný první poločas v podstatě žádný druhý poločas.

V první půli jsme hráli dobře, dostávali jsme se do šancí, které proměnil ve svůj první hattrick v sezoně Honza Havlíček. Tři trefy - každá jiná, nejprve krásně sehraná kombinační akce, poté zužitkoval centr z pravé strany a třetí gól byl nejhezčí, když prošel středem hostující obrany a do protipohybu golmana  zavěsil. Strážce hostující svatyně byl spolu s rychlým útočníkem Gerlingerem  nejlepšímí  hráči  oranžového týmu. Na druhé straně se nenudil ani Jindra Bednář a právě hostující dvanáctku dvakrát vychytal v sólovém nájezdu. Naši pohodu ještě umocnil čtvrtý gól, který dal střídající Jenda Novák, který střídall zraněného Dominika Šmerdu. Jenda nadvakrát z otočky překonal hostujícího brankáře.

V kabině o poločase se řeklo, ať si především s tímto soupeřem pohlídáme nulu vzadu, jinak nebylo co vytýkat, ale druhý poločas jakoby nebyl. Přestalo se hrát po křídelních prostorech a tak to měla hostující obrana s našimi rychlými útočníky mnohem snazší. Hosté už zvolili jedinou taktiku. Dlouhý nákop od brankáře zoufale hledal svého jediného nebezpečného útočníka, ale ten od našich beků již další šanci nedostal. Pěknou trefou upravil Roman Hlaváček pod břevno, ale potom už se jen střídalo, hra se kouskovala, fotbal se vytrácel  a postupně se vytráceli i diváci z tribuny do bufetu. Hosté byli s takovýmto vývojem zápasu nadmíru spokojeni a konečný výsledek 5:0 brali všemi deseti.

Zápas se dohrál do 90. minuty jen proto, že to fotbalová pravidla předepisují, ale po jeho skončení jakoby nebyla ani žádná radost. Je to paradox, když jsme bojovali o záchranu, tak po vítězných zápasech šatna burácela nadšením, včera jsme vyhráli rozdílem třídy, máme 40 bodů, minimálně 14 dnů ještě povedeme krajský přebor, tak se radujme a veselme.