FC Boskovice - TJ Start Brno 2:2 (0:0).

Sestava: Bednář – Stara, Černý, Kolář, Preč, Müller, Novák, Živný, Tenora, Daněk, Havlíček.

Střídali: Martínek, Hlaváček, Pokorný,Vorlický.

Branky: Tenora, Pokorný.

V posledním podzimním zápase jsme přivítali ambiciozní tým brněnského Startu a zápas přinesl hodně zajímavých momentů. Jednak hned na úvod děkuju všem divákům za návštěvu, jak našim, tak výborným fanouškům Startu tak i mým přátelům, kteří přijali pozvání na zápas. Myslím, že nelitovali.

Už v prvním poločase se hrál hodně svižný fotbal, když více šancí si vypracovali hráči Startu. Tým složený z profesionálních hráčů majících zkušenosti z vyšších soutěží než je krajský přebor byl sebevědomější, výborně kombinoval. Naše akcie držel několika superzákroky Jindra Bednář. Na druhou stranu měl jednu, ale možná největší šanci Honza Stara, když sám před golmanem trefil jen jeho nohy.

Ve druhém poločase tempo lehce opadlo, obrovskou šanci dostat nás do vedení měl Tonda Preč, ale  golman Startu vyrazil. Skóre se měnilo v polovině druhého poločasu, kdy souboj hostujícího útočníka s Matesem Černým sudí vyhodnotil jako penaltový. Nakonec ze zápasu bude video a každý si udělá názor sám. Hosté pokutový kop proměnili a s velikou chutí si vychutnali objímání  se před našimi diváky. Zanedlouho po té si náš obránce srazil za Bednářova záda polocentr polostřelu Ryšavého a na ukazateli skóre svítilo 0:2 ve prospěch hostů. Běžela 76. minuta a starťácký kotel slavil vítězství …

Předčasně! Trenér Milan Strya opět prokázal svůj cit, poslal na hrot Kubu Tenoru a ten v nejkrásnější akci zápasu po centru Tondy Preče překonal bezmocného brankáře Startu a přesnou hlavičkou snížil na 1:2. Naši přiložili pod kotel, obrana hostů si s Jamajem nevěděla rady a přišly další šance. Ta poslední a definitivní v 88. minutě, kdy obrovský závar před brankou hostí skončil vyrovnávacím gólem Mildy Pokorného, našeho ještě stále 18.letého snipera. Byla to jeho první trefa v Áčku a možná i jeho prozatím životní gól. Co se důležitosti týče asi ano. Řeknu jediné slovo, karma.

Každopádně jsme si vyrovnání zasloužili už tím, že na rozdíl od soupeře jsme si oba góly vypracovali ze hry, když jsme přehráli jejich zadní řady. Máme 33 bodů a přezimujeme v čele tabulky.

Přeji všem bohatého Ježíška ... MuDr. Pavel Menšík, místopředseda FCB, fanda Boskovic a fotbalový nadšenec.