�vodn� strana


FC Boskovice - FK Mutěnice 3:1 (0:1).

Sestava: Bednář – Stara, Kolář, Černý, Daněk, Dračka,Tenora, Martínek, Havlíček, Müller, Preč.

Střídali: Novák, Vorlický, Cichra, Živný, Hlaváček.

Branky: Stara, Havlíček, Novák.

Desáté kolo, svatý Václav a zápas prvního s druhým Boskovice - Mutěnice. K tomu krásné počasí, pivo zdarma, 430 diváků, všechno bylo OK, jenom jsem si v poločase říkal, škoda, že naši kluci nebudou odměněni vítězstvím.

Hosté vedli jedna nula, když skórovali po rohovém kopu ze své jediné vážnější akce, ale sami nám rovněž mnoho nedovolili. Hráči ze svého rozhodnutí zaplatili divákům pivo, ale potěšit rekordní návštěvu výhrou jim, zdálo se, že souzeno nebude.

Ovšem ve 2. poločase opět jakou už X - krát v této sezoně přišly na plac jiné Boskovice. Mutěnickým obráncům zamotali hlavu tak, že ti museli řešit situaci faulem a Honza Stara v 53. minutě z penalty vyrovnal.

Nastala naprosto strhující fáze utkání zcela odlišná od nudného prvního poločasu. Zápas se přeléval nahoru dolů, za nás měli tutovky Jenda Novák, Tonda Preč a Honza Havlíček za hosty dalekonosnou střelu vytlačil mimo branku bezmocný Jindra Bednář doslova očima.

Ovšem v 80. minutě přišla rozhodující akce. Ani zdánlivě ztracený balon nebyl pro Tondu Preče neřešitelný a přesný centr našel Honzu Havlíčka a ten se nemýlil. Namísto vyrovnání se musely Mutěnice nadále bránit v euforii hrajícím chlapcům v červených dresech. Honza Stara akci založil a po rychlé kombinaci Jenda Novák potřetí zasunul míč do mutěnického čeřenu. Oslava gólu za žlutou byla v jeho podání tak spontální, že se na něj nikdo ze spoluhráčů ani diváku nezlobil.

Euforie v Červené zahradě neznala mezí. A ani teď několik hodin po zápase ještě nezná. To víte, je svátek svatého Václava a ten měl určitě burčák taky rád.

 
© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ