FC Sparta Brno - FC Boskovice 2:2 (1:0).

Sestava: Bednář – Stara, Kolář, Černý, Preč, Müller, Vorlický, Novák, Tenora, Daněk, Dračka.

Střídali: Havlíček, Martínek, Cichra, Hlaváček.

Branka: Havlíček, Vorlický.

V dalším středečním vloženém kole a už třetím „anglickém týdnu“ v řadě jsme jeli hájit naši neporazitelnost na horkou půdu Sparty Brno do Komárova. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého a potvrdilo se to hned ve 20 sekundě utkání, kdy se proti nám kopal snad nejrychlejší pokutový kop za 17 let krajského přeboru. Mičko ho proměnil a domácí Sparta byla na koni.

Úvodních 15 minut nás domácí rychlostně přehrávali, Bednář vytasil zázračný zákrok proti další střele Mička, Loprais nám dělal svoji rychlostí velké potíže. Z naší strany přišlo zlepšení až od 20. minuty hry, ale to zlepšení spočívalo v tom, že jsme vyrovnali hru, ale do vyložených šancí jsme se nedostávali.

Naopak do 2. poločasu jsme vtrhli jako horská lavina a během deseti minut jsme měli tři vyložené šance na srovnání skóre. Aktivní Stara se probojoval do dvou hlavičkových zakončení, ta však minula cíl a střelu z bezprostřední blízkosti domácí golman vyrazil. A pak přišli zlá chvíle domácího Kvasničku, kdy zcela nesmyslně dojel zezadu Jakuba Tenoru a za tento počin byl velmi rád za pouhou žlutou kartu. Loprais v útoku Sparty zlobil i nadále. V 68. minutě utekl z hraničního ofsajdového postavení a domácí vedli už 2:0, byli na koni. Na našich hráčích byl vidět úbytek sil po náročném programu posledních týdnů a v tu chvíli by na ně nevsadil ani největší optimista.

Ale stalo se … v 75. minutě jsme po krásně zahraném signálu z rohu a přesném zakončení Havlíčka snížili. Domácí viditelně znervózněli, začali kupit chyby a přestože jsme na rozdíl od nich za celý zápas nedostali žádnou výhodu trestného kopu z nebezpečné vzdálenosti kolem šestnáctky, tak jsme si příležitosti vypracovali ze hry. V  87. minutě jsme se dočkali vyrovnání. Nádherná rána Vorlického prosvištěla domácímu golmanovi kolem levé tyče do sítě a bylo 2:2. Domácí byli zralí na ručník a po dalším rohu visel na vlásku i vítězný gól našich barev. Nastavovat se měly dvě minuty, ale ve třetí minutě nastavení byl ještě odpískán trestný kop proti naší brance z hodně nebezpečné vzdálenosti. Domácí jej pokazili a tak jsme i po sedmém zápase uhájili senzační vedení v tabulce a dosavadní neporazitelnost.