�vodn� strana


Jaro v mužstvech FC Boskovice.

Požádali jsme trenéry a vedoucí jednotlivých mužstev o krátké zhodnocení jarní sezony.

Děkujeme a přetiskujeme jejich postřehy, názory či krátké hodnocení.

 

Za Áčko mužů Milan Strya:

Jarní část sezony se dá hodnotit jako vydařený půlrok. Týmu prospěl příchod Jana Havlíčka z Rakouska. Pozitivem byla vydařená utkání s týmy z čela tabulky krajského přeboru. Zvláště si ceníme domácí remízy s Lanžhotem a venkovní v Bohunicích a venkovní výhry v Ráječku.  V těchto zápasech jsme si dokázali, že mužstvo má svou kvalitu. Utkání s Bystrcí bylo ovlivněno brzkým vyloučením Honzy Stary. Právě velký počet obdržených červených karet v jarní části a s tím spojené absence hráčů v dalších utkáních, brzdil tým v dalším rozletu do vyšších pater tabulky. Jako nepříliš vydařená se dají hodnotit utkání na Moravské Slavii Brno a v Bosonohách. Pozitivem je postupné nasazování mladých hráčů do utkání krajského přeboru mužů.

 

Za Béčko mužů Tonda Oujezdský:

Naše mužstvo skončilo na výborném druhém místě se ziskem rekordních 55 bodů za vítězným družstvem Černé Hory. Tohoto soupeře jsme v soutěži jako jediní 2x porazili.  Již v podzimní části jsme přes rozpačitý začátek předváděli v drtivé většině utkání kvalitní fotbal a v jarní části jsme svoje výkony jen potvrdili.

Mezi naše opory tradičně patřili jak hráči starší generace Leoš David, Zdeněk Oldřich, Radek Stříž nebo Michal Jordánek, tak hráči, kteří  již nastupují za naše mužstvo dlouhé roky a bez  kterých si dnes snad ani nedovedeme  sestavu  našeho  B týmu  představit jako je kapitán mužstva Patrik Bayer, Martin Odehnal nebo Radek Vybíhal. Sestava byla pravidelně doplňována hráči z širšího kádru A mužstva a dorosteneckého týmu. První zkušenosti s mužským fotbalem u nás získával brankář Jirka Borek, který odchytal ve svých 15ti letech 9 utkání s bilancí 9 výher a 27 bodů včetně šesti právě s Černou Horou. Spolupráce s trenérem Áčka Havlíčkem a trenéry dorostu Šedivým a Slaným byla vždy na jedničku. Skončila super sezona a my se již dnes těšíme na sezonu příští.

Ještě jednou všem hráčům a trenérům svých mužstev děkuji, těším se z dobře odvedené práce a všem přeji příjemně prožitou dovolenou.


Za starší a mladší dorostence Milan Strya:

Starší dorost vstoupil do jarní části oslaben o Jana Havelku, který dal přednost MSDD v Blansku, dále chyběl po autonehodě David Maršálek a David Stejskal, který upřednostnil před hraním kariéru rozhodčího. V druhé polovině jara se dlouhodobě zranil Daniel Sedlák, často chyběl i Štěpán Pinkava. Z těchto důvodů museli v řadě utkání pomáhat svým starším kolegům mladší dorostenci. Jaro začalo nešťastnou remízou brankou z poslední minuty v Rosicích. Poté už přicházela samá vítězství, která se však nerodila tak lehce jako na podzim. Zvláště otočení výsledku v posledních 3 minutách ve Velkých Němčicích stojí za zmínku. Boj o první místo se ale lámal v utkáních ve Veselí nad Moravou a doma s na jaře bezchybnou Břeclaví. Ta si vítězstvím na naší půdě, když jsme nedokázali proměnit ani nejvyloženější šance, vybojovala postup do MSDD. Na jejím postavení v tabulce už nic nezměnily ani naše přesvědčivá vítězství v Židenicích, doma se Slovanem Brno a v Hodoníně s B týmem domácích. Pozitivem je, že hráči staršího dorostu nastupovali k utkáním krajského přeboru mužů a pravidelně i za B družstvo mužů v okresním přeboru Blanenska. 

Mladší dorostenci trénovali zpravidla 4x týdně v hojném počtu. Vzhledem k širokému kádru tak všichni hráči našli bohaté herní zápasové vyžití v utkáních mladších dorostenců v Krajském přeboru i v utkáních B dorostu v 1.třídě. Tato zátěž se projevila ve výrazně zlepšeném herním projevu obou družstev proti podzimu a u  většiny hráčů k markantnímu zlepšení herních činností jednotlivce.

 

Za žákovská mužstva Vláďa Petrů:

Jarní žákovská sezona byla vydařená, i když z pohledu na konečná umístění a srovnání s minulým rokem, se to nemusí každému tak jevit. Zasvěcení ale ví, že pilíř mužstva starších žáků tvořili kluci ročníku 2004, doplnění o kluky ročníku 2005, kteří ještě věkem spadali do kategorie mladších žáků. Pokud bylo potřeba, pomohli mužstvu v nejtěžších utkáních 2-3 kluci ročníku 2003, kteří již pravidelně naskakovali za dorost. 

Osu mužstva v mladších žácích zase tvořili kluci ročníku 2006, kteří byli ve své kategorii první rok a v loňském roce ještě hráli okresní přebor přípravek. Vedoucím mužstva byl Pepa Dvořáček, trenérem Vladimír Petrů, jemuž od jarní části sezony pomáhali Vít Novotný a Radek Malach.

 

Starší žáci pod vedením zkušených trenérů Marka Čejky a Lukáše Martínka dosahovali výborných výkonů i výsledků, předváděli líbivý fotbal oceněný nejedním trenérem soupeře a  skončili na krásném 5. místě KP starších žáků.

Marek Čejka se po mnoha letech úspěšného trénování v našem klubu s týmem rozloučil. Děkujeme mu za jeho práci kterou u týmu odvedl a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho další činnosti a rádi ho třeba jednou uvítáme zase mezi sebou. 

Přejeme klukům krásné prázdniny a ať se jim i v příští sezoně daří minimálně tak, jako v té právě skončené.

 

Za starší přípravku Marian Luňáček:

V sezóně 2017/18 byli trenéry starší přípravky Patrik Müller a Marian Luňáček. Pravidelných tréninků a zápasů se účastnilo 17 kluků. Občas na trénink zavítali i hráči z mladší přípravky. Této vlastní iniciativy si oba trenéři cení. Zároveň nám kluci z mladší přípravky pomohli doplnit tým při zápasech, když byla velká marodka za což jim patří díky. A kluci se v utkáních rozhodně neztratili. Bylo vidět, že hráčům ze starší přípravky vyrůstají výborní následovníci.

V této sezoně jsme se zdokonalili ve svých herních dovednostech a schopnostech a hlavně si ji naplno užili.

Těšíme se na příští společnou sezonu.

 

Za mladší přípravku Lucka Střížová:

- v první řadě bych ráda poděkovala za nadšeni děti a úžasný přístup rodičů našich malých hráčů .

- přes prvotní nezdary v podzimní sezóně se nám podařilo udělat neskutečný pokrok a v jarní sezóně byla hra více než překvapující.

- kromě mistrovských utkání jsme se zúčastnili i několika turnajů, které byly sice časově náročné, ale nadšeni z hry a zkušenost byla pro děti velkým přínosem. 

- ještě jednou bychom chtěli všem moc poděkovat za uplynulou sezónu a těšíme se na nadcházející prázdninové soustředění a na podzim ... NO TO SE TĚŠTE

 
© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ