�vodn� strana


Metelkův a Čutynův memoriál.

V sobotu 23. června patřilo hřiště v Červené zahradě současným i bývalým fotbalistům. Sešli se, aby uctili památku tak brzy zesnulých Miloše Hlaváčka a Pavla Stary v 5. ročníku jejich memoriálu. Ten pořádá již tradičně v letní fotbalové přestávce BK Sokol Sadros Boskovice a střetávají se v něm mužstva malé kopané společně s týmy sestavenými z hráčů velkého fotbalu. Své mužstva tak jako obvykle postavili i synové svých otců Roman Hlaváček a Honza Stara, kteří stejně jako jejich tátové hrají fotbal, jsou členy našeho klubu a dnes již nastupují v A mužstvu dospělých.

Turnaj se nesl v pohodovém a přátelském duchu, ale fotbal je už takový, že nikdo nechce dobrovolně prohrát a tak jak začne zápas hraje se naplno. Starší hráči statečně vzdorovali těm mladším a dokazovali, že fotbal stále umí. Zvlášť mužstvo Nobiky Leoše Davida potrápilo všechny mladší týmy.

Připomeňme si, jak na Miloše Hlaváčka vzpomíná právě Leoš David a jak vznikla myšlenka pořádat memoriál:  „Odejít ze světa v takovém věku je příliš brzy a je to hrozné. Byla doba, kdy jsme k sobě měli velmi blízko. Nejen, když spolu chodily naše dcery do školky, ale často jsme se spolu vídali i na fotbalovém hřišti, ať už jako spoluhráči nebo rivalové, když jsi hrával za Sadros. Nikdy nezapomenu, jak jsi na turnaji KOP 80 vymetl levačkou šibenici a pronesl jsi to tvoje aj lavju, aj pravju“. Byl jsi férový nejen na trávníku, ale i v životě. Letní turnaj budiž tvým memoriálem jako vzpomínka na tebe. Tak ať ti na tom fotbalovém nebi věčně svítí sluníčko. Měl jsem tě moc rád.   . . . .  Leoš David  leden 2013

Výsledky nejsou při podobných akcích tím nejdůležitějším, ale plníme zpravodajskou povinnost a proto uvádíme pořadí mužstev. Děkujeme všem zúčastněným i těm, co se přišli jen tak podívat a posíláme pozdrav tam nahoru našim dobrým kamarádům Milošovi a Pavlovi.

1. SADROS

2. ČUTYN team

3. METELKA team

4. DYNAMO Čížovky

5. NOBICA starší páni

6. PENTACO

7. OREL

8. VALCHOV starší páni


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ