�vodn� strana

Republikové finále ZŠ a 5. místo pro Boskovice.

Dalšího skvělého úspěchu dosáhli naši hráči z kategorie mladšího dorostu a starších žáků jako členové týmu ZŠ Boskovice Zelená, když se jim podařil skutečně husarský kousek a probojovali se až do Republikového finále ČR základních škol a v něm obsadili 5. místo.

Prošli sítem tří turnajů, aby účasti ve finálovém turnaji dosáhli.

Nejprve se stali vítězi Memoriálu Vladimíra Kotrhonze, který se konal za účasti vybraných škol okresu. Ve finálovém zápase přehráli tým Gymnazia  Boskovice a postoupili do Krajského kola.

Tam porazili týmy základních škol Vyškova, Znojma a Břeclavi a postoupili po remízovém zápase a penaltovém rozstřelu na proti ZŠ Brno do kvalifikačního turnaje o postup do republikového finále.

Kvalifikační turnaji v Pardubicích ovládli. Nejprve rozstříleli mužstvo ZŠ Třemošnice 10:2 a v rozhodujícím utkání o postup do republikového finále porazili silný tým ZŠ Jihlava 5:4.

Na republikovém finále v Uherském Hradišti  skončili pátí. Zvítězila ZŠ Praha Marjánka, na druhém místě se umístila ZŠ České Budějovice Máj 1. a třetí  místo patřilo domácí ZŠ Uherské Hradiště Sportovní. Žáci, fotbalisté těchto škol jsou zároveň členy tréninkových center mládeže a zároveň mnozí i reprezentace ČR v kategoriích U14 a U15 a tak soupeři ve finálovém turnaji byli proti našim velmi zdatní. Ve skupině měli právě týmy z Prahy a Českých Budějovic a s nimi se jim bodovat nepodařilo, když prohráli s Prahou 1:5 a Č. Budějovicemi 1:3. V souboji o páté místo zdolali ZŠ Vrdy  3:0.

Vedoucím a trenérem týmu je Mgr. Martin Staněk, který je velkým fotbalovým nadšencem a talentovaným mladým fotbalistům se na Zelené věnuje.

Za FC Boskovice hráčům GRATULUJEME a DĚKUJEME za příkladnou reprezentaci školy a města i našeho klubu.