�vodn� strana


FC Boskovice - FK Mutěnice 3:1 (1:1).

Sestava: Bednář – Stara, Černý, Preč, Müller, Horák, Novák, Živný, Daněk, Havlíček, Martínek.

Střídali: Dračka, Kubín, Hlaváček, Feruga, Fiala.

Branky: Havlíček 2, Novák.

O dnešním zápase se dá říct jediné, vynikající soupeř, který je podle mě nejfotbalovějším týmem přeboru a stejně tak výborný výkon našich, kteří jakoby navázali na úspěšný konec podzimní části a předvedli fotbal, který se musel divákům líbit ...

Přitom zápas začal nejhůř jak mohl, hned z první šance jsme dostali ušmudlaný gól, když Bednář míč fantastickým zásahem trefil, ale přesto jen zmírnil jeho cestu do sítě. Naše hráče to však nedeprimovalo a Jenda Novák bez bázně a hany prošel středem hostující obrany a vyrovnal. Záhy hostující golman jen konečky prstů vytěsnil Starovu dělovku.

Druhý poločas tlačili hosté, kteří hráli velmi přímočarý fotbal a vždy se ve velkém počtu hráčů nasoukali do našeho pokutového území a byli nebezpeční. Naši však ani bez dvou distancovaných pilířů obrany Tondy Koláře a Ondry Václavka v defenzivě nechybovali a naopak jim vyhovovalo podnikat brejkové akce, neboť hosté se ne vždy stíhali vracet. A byl to Honza Stara, který jako raketa s míčem na noze přesprintoval hřiště a posadil Honzovi Havlíčkovi na nohu nabídku, kterou kanonýr jeho kvalit nemohl pohrdnout. Mutěnice začaly ztrácet půdu pod nohama a naši si vypracovali další šance, netrvalo dlouho a obléhání hostující branky završil opět Honza Havlíček přesně mířenou ranou na 3:1.

Závěr zápasu jsme prostřídali a Roman Hlaváček si vzal míč do své opatery a v podstatě přikoval frustrované hosty k jejich obrannému území, ti ho museli pouze několikrát faulovat a čas jim neúprosně utíkal jako voda v Bělé. Úderem 90. minuty dal přesný a kvalitní sudí Šenkýř píštalku do úst a dlouhým hvizdem ztvrdil naši první historickou výhru nad Mutěnicemi.

Máme 27 bodů a v sobotu hrajeme na Moravské Slavii. Tedy na půdě týmu, který vypadal v zimě na předčasný konec v přeboru, ale v posledních týdnech notně posílil. Naši hráči si jistě dobře pamatují, za jakých okolností si tento tým odvezl od nás na podzim 3 body a udělají vše proto, aby se náš bodový zisk se soupeřem z Brna srovnal.

 


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ