�vodn� strana


FC Veselí n/Mor. - FC Boskovice 0:2 (0:0).

Sestava: Bednář- Černý, Václavek, Horák, Novák, Živný, Preč, Stara, Daněk, Martínek, Havlíček.

Střídali: Hlaváček, Müller, Kubín, Dračka.

Branky: Havlíček, Preč.

Tak trochu ve stínu vítězného finálového zápasu hokejistů vstoupili do jarní fotbalové sezony i naši fotbalisté. Svůj první zápas odehráli ve Veselí nad Moravou, odkud jsme si přáli dovést alespoň bod do tabulky, tajně jsme věřili v plný bodový zisk a to se nakonec podařilo. Bohužel přišli jsme o vyloučeného stopera Ondru Václavka, kterého čeká pravděpodobně opět delší zápasová pauza.

První poločas přinesl vyrovnanou hru, kdy se hrálo od vápna k vápnu, ani na jedné straně nebyly stoprocentní šance, bojovalo se ve středu hřiště s větším držením míče na našich kopačkách.

Poločas druhý byl záživnější a to především zásluhou našich barev, kdy jsme se začali více tlačit do koncovky a soupeře přehrávat. V 55. minutě unikl po křídle Honza Stara a po jeho centru skóroval poprvé od návratu z Rakouska Jan Havlíček. O deset minut později vystřelil  z 20 metrů Tonda Preč a jeho přesná střela zapadla k tyči domácí branky. Nutno říci, že si domácí tým ani po té nevypracoval žádnou větší příležitost ke skórování.

V 84. minutě přišel moment, který mrzí do dalších zápasů. Václavek, který odehrál celý zápas na místě stopera se výborně  vydal dopředu, kde se střetl z domácím hráčem, ten ho úmyslně napálil loktem do hlavy. Zapraštělo to a čekala se červená karta pro domácího hráče. Rozhodčí Marinč  však zákrok zcela přehlédl, což otřesený Ondra psychicky neunesl a záhy to byl on, kdo dostal červenou kartu. Jak je v zápise uvedeno za urážlivý výrok vůči delegované osobě. Jelikož se jednalo o červenou kartu přímo, dá se očekávat,  že se Václavek  přesune na několik zápasů z trávníků na tribunu. Zkušený hráč v situaci, kdy vedeme 2:0 venku pět minut před koncem, udržet nervy prostě musí. Tím spíše, že Ondra odehrál celý zápas velmi dobře a při neúčasti Tondy Koláře nás čekají potíže se sestavením obranných řad.

Formu našeho týmu prověří v pátek od 18 hodin Mutěnice. Chceme, aby všechny body zůstaly doma v Boskovicích a my šli tabulkou ještě výše.  

 


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ