�vodn� strana


Vladimír Petrů byl oceněn mezi trenéry roku 2017.

 

Na Plese sportovců byl z našeho klubu oceněn za uplynulý rok v kategorii TRENÉR pan Vladimír Petrů. Zaslouží si proto trochu blíže představit širší sportovní veřejnosti. Není to však vůbec jednoduché, protože když píšete o někom, koho osobně neznáte, tak si ho vygooglujete, z wikipedie opíšete a máte vyhráno.

Vladimír Petrů je však natolik v tom nejlepším slova smyslu angažovaná osobnost, že ho nelze odbýt nějakou krátkou a jednoduchou charakteristikou. Je to zaprvé bývalý sportovec a to jak fotbalista, tak hokejista, jak se dřív říkalo obojživelník. V obou sportech mu zranění nedovolila rozvinout svůj sportovní talent naplno, ale v jeho srdci zakořenila láska ke sportu. Potom je to dlouholetý funkcionář hokejového klubu SK Minerva Boskovice se kterým dosáhl řady úspěchů. Má za sebou tři volební období na boskovické radnici, kde se snažil hájit zájmy sportovních klubů ve městě. Je to člověk, se kterým se často hádáme o politické názory, ale přesto, že se neshodneme, tak si ho vážím a jeho názory si rád poslechnu a přemýšlím o nich (než je většinou zavrhnu). Vláďa je člověk, který dokázal pevnou vůlí  překonat nemalé zdravotní problémy a vrátit se do aktivního života ve kterém sport hraje stále významnou roli..

Tak máme to na půlstránky a o tom, že je trenér a za to dostal cenu, ještě ani slovo … a teď k jeho činnosti fotbalového trenéra. Napíšu to jak to cítím a třeba tím i někoho naštvu. Vláďa je trenér, který má svůj styl, za kterého ho někteří jiní trenéři vytrvale kritizují ... věnuje se hráčům individuálně, ale po hřišti je nevodí jako loutky, ale nechává hráčům prostor pro vlastní improvizaci. Výsledky jeho práce jsou jednoznačné. Vláďa je daleko nejúspěšnější trenérem současnosti v našem klubu ... jeho postupová sezona se staršímí žáky do krajského přeboru s jedinou porážkou a následná sezona, kdy jsme v krajském přeboru jako nováček v kategorii starších žáků skončili třetí je toho dostatečným důkazem.

Hráči, kteří prošli Vláďovýma rukama nedají na jeho práci dopustit ... co víc psát?? Jen popřát hodně zdraví. A těšit se na další hráče, které pro náš klub vychová.

Autorem článku je p. Pavel Menšík (Doktor), místopředseda FCB

 


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ