�vodn� strana

Havlíček a Klimeš posilami FCB.

Dvě velké posily získali pro jarní část KP fotbalisté FC Boskovic. Z Rakouska se do hráčského kádru vrací Jan Havlíček dosud pouze trenér týmu, z Vyškova pak další navrátilec mladý brankař Jakub Klimeš. Již s posilami absolvovaly Boskovice víkendové soustředění  včetně přípravných zápasů.

Příprava pro jarní část soutěže začala na umělce v Boskovicích již v pondělí 15.1.2018 a trenérskému triu Havlíček, Martínek a Strya se hlásili všichni hráči včetně dorostenců ročníku 1999, Pokorný a golman Borek. První zápas sehráli v sobotu 27.1. s Líšní B a skončil výhrou 3:0.

První únorový víkend byl od pátku do neděle pro boskovické fotbalisty ve znamení krátkého soustředění nejen na umělé trávě v Boskovicích, ale i formou kondiční přípravy na Suchým a ve Žďárné. V sobotu program zpestřilo přípravné utkání proti Svitavám, který nakonec prohráli 1:3. „Měli jsme dobré šance, na únavu se vymlouvat nemůžeme, sám jsem neproměnil penaltu. Výsledek mohl být lepší,“  hodnotil trenér Havlíček.

V dalších přípravných zápasech se boskovickým výsledkově dařilo. Utkání s Prostějovem U19 vyhráli 5:1 a v dalším s divizním týmem Blanska remizovali 5:5. Zápas nabídl parádní přestřelku. Již v prvním poločase okresní  rivalové nabídli divákům šest vstřelených branek a Blansko vedlo 4:2. Divizní tým ale vedení neudržel a po dalších čtyřech zásazích po přestávce skončilo utkání nezvykle vysokou remízou, když na 5:5 vyrovnával nechytatelně právě Jan Havlíček.

Zatím poslední přípravný zápas se Svratkou Brno přinesl prohru 0:4. První poločas podali hráči výkon podle očekávání trenérů. Chybělo však  přesné zakončení a po jednom z mála útoků brněnských se šlo do kabin za stavu 0:1. Druhý poločas se týmu Boskovic nevyvedl. Vázla kombinace, na kopačkách bylo víc snahy než přesnosti. Ještě penalta Václavka mohla výsledek zvrátit, ale i tato šance zůstala nevyužita. Závěr zápasu pak mužstvo vůbec nezvládlo.

Dosavadní trenér Jan Havlíček, podobně jako jeho trenérský kolega Lukáš Martínek, se představí divákům na jaře po několika letech i jako hráč. Jakub Klimeš, který se po čtyřech letech v brance MFK Vyškov vrací zpět do Boskovic vytvoří velmi kvalitním brankařskou dvojici s Jindrou Bednářem. „Je před námi 15 zápasů, k tomu pohár a zápasy B týmu, kde chceme hrát v okresním přeboru o přední příčky s hráči, kteří se zrovna nevejdou do sestavy A týmu. Jako trojka bude k dispozici mladý Jirka Borek,“ upřesnil Havlíček. Sám by měl pomoci s ofenzivní částí hry. „Jsem rád, že mohu být součástí tohoto týmu i na hřišti,“ upozornil.

Vzhledem k hráčským povinnostem současných trenérů na hřišti, byl pro jarní část soutěže rozšířen i realizační tým. „Během zápasů bude ze střídačky tým vést Milan Strya." zakončil Havlíček.

Článek vznikl ve spolupráci s RegionPressem.