�vodn� strana

Žákovský fotbal.

Starší žáci:

MSK Břeclav - FC Boskovice „A“ 3:0 (2:0).

Smolně prohrané utkání starších žáků v Břeclavi, v kterém jsme nevyužili velký počet brankových příležitostí a nepodařilo se nám vstřelit branku ani po samostatných únicích Libora Opluštila, Danka Lokaje nebo Leoše Marka. Utkání se odehrálo na travnatém hřišti za velmi deštivého a větrného počasí, branky jsme obdrželi po hrubých chybách při bránění. Za zmínku stojí kvalitní čtení hry soupeře našich trenérů Marka Čejky a Lukáše Martínka, kteří dokázali změnou rozestavení hráčů v druhém poločase dostat hru před soupeřovu branku.  Poměr hráčů ročníku 2003 – 6/2.

TJ Tatran Bohunice - FC Boskovice „A“ 0:14 (0:6).

Branky: Libor Opluštil 4, Filip Sehnal 3, Vojta Bohatec 2, Vláďa Boček 2, Hynek Svoboda, Leoš Marek, Honza Foret.

V tomto utkání si naši hráči s chutí zastříleli a svého staršího, ale s míčem méně technického soupeře jednoznačně přehráli. Toto utkání jsme pro změnu odehráli za slunečného letního počasí na umělé trávě Tatranu. Poměr hráčů ročníku 2003 – 7/3.

FC Boskovice „A“ - FC Kyjov 4:6 (0:5).

Branky: Vojta Bohatec 2, Filip Sehnal, Franta Čejka.

V domácím utkání na umělé byly k vidění brankově rozdílné dva poločasy a fotbalově kvalitní utkání. Brankový výsledek prvního poločasu nevyjadřuje poměr sil na hřišti, ale opět žalostné zakončení našich hráčů a velký počet hrubých chyb při bránění soupeře. Kvalitní čtení hry soupeře našich trenérů Marka Čejky a Lukáše Martínka přineslo v tomto utkání zvrat, protože změnou rozestavení našich hráčů v druhém poločase dokázali eliminovat nakopávání dlouhých balonů zadních řad soupeře za naši obranu, čímž vymazali brejkovou hru urostlých rychlých útočníků Kyjova, a dostat hru více před soupeřovu branku. Výsledkem byly obavy hráčů Kyjova o konečný výsledek utkání.  Za předvedenou hru si naši kluci i přes prohru zasloužili pochvalu. Poměr hráčů ročníku 2003 – 2/7.

Ratíškovice/Dubňany - FC Boskovice „A“ 1:3 (0:1).

Branky: Libor Opluštil 2, Franta Čejka.

Důležité tři body si naši kluci odvezli z Ratíškovic, kde sice svého soupeře kombinační hrou přehrávali, ale nedokázali si vypracovat v prvním poločase vyložené brankové příležitosti. Soupeř po chybě obrany na začátku druhého poločasu srovnal, ale naši hráči proti staršímu soupeři zabojovali, ještě více kombinovali, dostali soupeře pod tlak na jeho polovině hřiště a výsledkem byly další dvě branky v síti soupeře. Poměr hráčů ročníku 2003 – 9/3.

Realizační tým utkání starších žáků: Marek Čejka, Lukáš Martínek, Franta Sivera.

Mladší žáci:

MSK Břeclav - FC Boskovice „A“ 4:0 (3:0).

O konečném výsledku utkání rozhodlo prvních dvacet minut utkání, kdy jsme neproměnili ani samostatné úniky na branku soupeře, zatímco soupeři se podařilo vstřelit tři rychlé branky. V druhém poločasu našim hráčům došli síly proti staršímu bojovnějšímu soupeři, a tak se nám nepodařilo vstřelit alespoň jeden gól. Poměr hráčů ročníku 2005 – 12/6.

TJ Tatran Bohunice - FC Boskovice „A“ 5:4  (2:3).

Branky: Tadeáš Všianský 2, Dominik Šebesta, Marek Najer.

První utkání v tomto ročníku, kdy jsme byli věkem starší! Soupeř byl jak je u našich mužstev po generace zvykem větší, fyzicky vyspělejší a fotbalový, a proto bylo k vidění pro rodiče/diváky, trenéry i hráče velmi zajímavé utkání. Nejprve jsme vedli po pěkné individuální akci Marka Najera a brance Tadeáše Všianského, poté soupeř po brejcích skóre otočil na 2:1 ve svůj prospěch, ale v závěru prvního poločasu jsme výsledek otočili my v náš prospěch na 2:3. Ve druhé půlce byl ale soupeř lepší, svoji převahu proměnil ve tři vstřelené branky. V závěru utkání jsme i přes velký tlak vstřelili pouze jednu branku, a tak se z vítězství radoval soupeř. Kluci ale byli trenérem po utkání pochváleni, protože bojovali až do konce. Poměr hráčů ročníku 2005 – 2/7.

FC Boskovice „A“ - FC Kyjov 2:3 (1:2).

Branky: Tadeáš Všianský, Dominik Šebesta.

V domácím utkání na umělé jsme odehráli smolné utkání, v kterém jsme opět zahodili spoustu brankových příležitostí a nezvládli závěry obou poločasů, kdy se našemu věkem stejně starému soupeři podařilo vstřelit rozhodující branky.

Ratíškovice/Dubňany -  FC Boskovice „A“ 3:2 (0:2).

Branky: Filip Šalša 3 – Vláďa Hrabec, Jirka Pilát.

+Ztracené utkání a tři body již třetí prohrou v řadě o jednu branku. Domácí hráči nás v prvních minutách přehrávali a vytvořili si brankové příležitosti, ale postupně jsme v prvním poločase hru srovnali a vstřelili dvě branky. Ve druhém jsme se ale nedokázali vyrovnat s hrou do těla soupeře, který byl ve druhé půlce lepší a zaslouženě utkání vyhrál. Za zmínku stojí výborný výkon Dominika Šebesty, tentokrát ale ne jako střelce, ale v roli brankáře. Poměr hráčů ročníku 2005 – 9/5.

Realizační tým utkání mladších žáků: Vladimír Petrů, Josef Dvořáček.