SK Vojkovice - FC Boskovice 1:0.

Sestava: Bednář – Kolář, Daněk, Václavek, Černý – Müller, Živný, Martínek, Horák – Novák, Preč.

Střídali: Stara, Hlaváček.

Poločas: 1:0.

Z premiérového utkání  KP z Vojkovic odjíždíme domů bez bodu. Rozhodla o tom střelecká impotence našeho týmu, když jsme za celý zápas dokázali branku domácích ohrozit pouze po průniku Martínka střelou z boku do tyče a v samotném závěru utkání vytěsnil domácí brankář vydařenou hlavičku Koláře nad břevno své svatyně.

Co je platná územní převaha a kombinace ve středu hřiště, když chybí zakončení jinak pohledných fotbalových akcí. Domácí potvrdili, že svou výkonností budou patřit do spodních pater tabulky. Hrají na hraně bojovnosti a tvrdosti až tam, kam jim to rozhodčí toleruje. Když je nutno použijí likvidační faul, tak jako v 44. minutě hry, kdy vojkovický obránce sestřelil zezadu našeho Lukáše Martínka a žlutou bral všemi deseti.  A pak kopou balony, kam to jde, rázně z první doleva či doprava je jedno, hlavně se ubránit. A aby se moc nehrálo, mají do hry připravený pouze jeden míč – v krajském přeboru věc dost nevídaná. Rozhodčí je sice za to napomíná, ukazuje na hodinky, ale nakonec se přidá obvyklá minutka nad rámec určeného času.

Celý druhý poločas trvala převaha našeho týmu a urputné bránění šťastného jednogólového vedení domácích. To získali už ve 14. minutě hry, když naši odvrátili jejich centr zprava dost nešťastně k nohám hráče domácích. Ten napřáhl a trefil přesně k tyči po levé ruce našeho brankáře. Jediná, ale přesná střela na naši branku …. Naše to na chvíli vyvedlo z tempa, domácí nás zatlačili a díky několika rohovým kopům vytvořili tlak na naši branku. To bylo vše, co za celých 90. minut ukázali. Navíc, právě když otevřeli obranu, dostal se do šance Tonda Preč, ale netrefil balon dobře …

A tak se vracíme z Vojkovic se smíšenými pocity. Viděli jsme sympatický a zodpovědný výkon našich. Je na trenérech a hráčích samotných, aby v nadcházejících utkáních na domácí půdě našli způsob, jak více zaměstnat i překonat  golmany soupeře.

Utkání s Veselím začíná v neděli 20.8. v 16:30 hodin a s Krumlovem hrajeme ve středu 23.8. od 17 hodin.