�vodn� strana


Trenér Havlíček pro RegionPress před začátkem sezony 2017/18.

Trenér Havlíček poskytl rozhovor RegionPressu před začátkem sezony 2017/18.

Již v těchto dnech vstupují fotbalisté FC Boskovice do nové sezóny. Tým prošel letní přípravou se třemi výhrami a takřka beze změn. Na další šance se mohou těšit místní dorostenci, kteří již na jaře ukázali zajímavou výkonnost. O rozhovor jsme požádali trenéra Jana Havlíčka.

Jak dodatečně hodnotíte loňskou sezónu?

Podzim jsme měli dobrý, dělali jsme dost bodů. Jaro jsme zakončili na čtyřiceti a to je dobrý výsledek ve středu tabulky. Teď na tento výsledek chceme navázat. Získat více bodů a hrát lepší fotbal. V poháru cíle nemáme. Uvidíme, kam až se dostaneme.

V přípravě se Vám dařilo. Porazili jste Rájec-Jestřebí, Kuřim i dorost Prostějova.

Dáváme šanci všem, co jsou s námi v přípravě. Nyní nás čeká pohár v Babicích, kde by již měla hrát skoro stejná sestava, která pak zahájí přebor ve Vojkovicích. Hráči chodí trénovat ve velkém počtu, to je dobře.

Výhra nad Rájcem-Jestřebí 9:7 je však hodně divoká.

Postavili jsme dvě jedenáctky, byl to takový seznamovací zápas. Brzy jsme prohrávali 4:1 a nakonec vznikla tahle přestřelka. Po zápase jsme hráče upozornili, že takto hrát nejde. Musí k přípravě přistupovat, jako by to již byla soutěž.

Letní příprava je hodně krátká. Je to lepší než v zimě?

Hráči říkají, že zimní příprava je dlouhá. Ale když se dobře naplánuje, nemusí to být tak hrozné. Letní část je v pořádku. Problém znamená jen velké teplo, ale tréninky jsme si přesunuli na večer.

Na jaře byli hodně vidět někteří dorostenci. Jsou již pevnou součástí týmu?

Musí chodit na trénink víc než jednou týdně, protože to na krajský přebor nestačí. Mají ale zájem a chodí. I starším hráčům jsme již řekli, že jisté místo rozhodně nemají. Mladíci ukazují, že je dovedou nahradit.

Změnil se během přestávky Váš kádr?

Odešel pouze obránce Maděrka, který u nás hostoval z Prostějova a jedinou novou tváří je obránce Michal Daněk z Ráječeka. Jinak zůstal tým pohromadě. Nehledáme nikoho ani do útoku, protože Honza Novák je gólový a my mu dáme šanci. Případně mohou zaskočit i další.

Kromě pozice trenéra jste v minulém roce nastupoval také za okresní tým malého fotbalu.

Podzim jsem nehrál kvůli zranění, ale na jaře jsem hrál hodně. Je opravdu škoda, že jsme se v závěru třemi porážkami připravili o výborný výsledek. Náš tým táhnou zkušení fotbalisté, u mladých zatím takovou kvalitu nevidím. Je rozdíl, když nastupují hráči z okresu nebo 1.A třídy, a proti nám jsou fotbalisté z divize nebo třetí ligy. První liga má kvalitu. Je tak otázka, jak dlouho můžeme hrát ještě nahoře. Letos se o to určitě budeme snažit.(Luke)


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ