Sestava: Bednář - Feruga, Kolář, Daněk, Černý - Preč, Horák, Kubín, Živný - Novák, Hlaváček.

Střídali: Grenar, Henek.

Branka: Preč.

Poločas: 0:1.

Náš první soutěžní zápas nad zavedl v rámci 1. kola krajského poháru do Babic nad Svitavou na krásný trávník účastníka I.B třídy skupiny  A, který ve druhém předkole rozstřílel Rájec Jestřebí 5:0.

Do zápasu jsme nastupovali v hodně mladé sestavě,  bez čtyř hráčů základu Václavka, Stary, Martínka a Müllera, kteří bud čerpali dovolenou nebo doléčovali drobné zdravotní neduhy, které by však ani v jednom případě neměly být dlouhodobějšího charakteru.

Nebývá zvykem poděkovat úvodem článku soupeři, ale dnes udělám výjimku. Korektní soupeř, který bojoval velmi srdnatě, ale za celý zápas neudělal žádný tvrdý, natož případně zákeřný faul, velmi sympatičtí fanoušci domácích, se kterými jsme průběh utkání často glosovali. Nakonec jejich charakteristiku naší hry považuju za nejpřesnější: Vy (Boskovice) hrajete moc pěkný fotbal, akorát koncovka vám nefunguje.

Sám bych to neřekl lépe. Po stránce kombinační a po stránce osobních soubojů jsme měli jednoznačně navrch. Velký pokrok jsme udělali v kvalitě přihrávek, kluci o sobě věděli, velmi dobře jsme přes absence obránců zvládli defenzivní činnost, kde si prakticky nevybavuji jedinou větší šanci domácích s jedinou vyjímkou, kdy pět minut před koncem vytahoval Jindra Bednář nebezpečnou hlavičku zpod břevna - avšak byla to hlavička jednoho z našich bránících hráčů. Na přímou střelou Babic si nevzpomínám.

Naproti tomu naši dostali k pokutovému uzemí domácích desítky míčů, avšak dostat se dovnitř byl dlouho problém. Jenda Novák dostal velmi zkušeného a přitom rychlého strážce, který ho hlavně v prvním poločase moc do šancí nepouštěl. Roman Hlaváček opět stejně jako v pohárovém zápase béčka ve Skalici předvedl jeden trhák soupeřovou obranou, ale konečnou střelu mu zneškodnil golman domácích. A tak vedoucí a nakonec vítěznou branku dal hlavou Tonda Preč. Vzrůstem nejmenší muž na hřišti se vyšponoval do výšky jako pravítko, podíval se kde stojí babický brankář  a přesně do jeho protipohybu skóroval.

Druhý poločas byl jiný v tom, že obrana Babic už byla unavenější a přece jen jsme se častěji dostávali do zakončení. Dominik Ferruga oprášil vzpomínky na svá úspěšná dorostenecká léta a svého obránce u lajny větral jako trenýrky, ale většina akcí končila měkkým a táhlým centrem, který přistál v rukou jistého domácího golmana. Jenda Novák se už přes unaveného stopera dostal k několika střelám, ale zakončení nebylo dostatečně razantní ani přesné. Ovšem pravda je, že dvě nepřesné střely z bezprostřední vzdálenosti předvedl i Tonda Preč. Soupeře jsme za půlku prakticky nepouštěli, ale sami jsme sebe trápili neschopností vstřelit z mnoha nadějných situací pojištovací gól.

A tak jsme si nakonec po závěrečném hvizdu vydechli - postupová mise byla splněna.

Přípravné období tedy přineslo našemu A týmu samá vítězství - 3 přátelské zápasy a jeden pohárový. V sobotu ve Vojkovicích začínáme naostro .....

Jaký pohled na utkání měli babičtí můžete číst na jejich webu.