FC Boskovice muži B – TJ Šošůvka 3:2 (2:2).

Sestava: Bednář – Feruga, David, Henek, Oldřich – Živný, Horák, Bayer, Jordánek – Grenar, Hlaváček.

Střídali: Vybíhal, Pavel.

Branky: Grenar 2, Živný.

Naše Béčko si prodloužilo sezonu 2016/17 o finalový zápas Okresního poháru se soupeřem ze Šošůvky, když jsme se do něj dostali přes výhry s Ráječkem a Doubravicí. Hrálo se za úmorného vedra ve Skalici nad Svitavou už od 15,30 hodin. Nestor našeho týmu Leoš David již v týdnu před utkáním vyhlásil, že když už jsme se do finále probojovali, půjdeme jednoznačně za vítězstvím. Prohra by byla zklamáním a vůbec si myšlenku na ni nechtěl připouštět.

Úvod zápasu byl však z naší strany na ručník. Krajní beci nestíhali a rychlonozí útočníci Šošůvky jim prchali jak chtěli a když jsme už ve 18. minutě hry prohrávali 0:2 nebylo nám vůbec veselo. Hru jsme však pomalu začali vyrovnávat, obránci už byli důslednější, záloha pracovitější a útočníci nebezpečnější. Zejména Romanu Hlaváčkovi se v těchto fázích zápasu dařilo ve hře jeden na jednoho a ze své levé strany připravoval krásné šance. Do koncovky se prosazoval zejména David Grenar a byl to právě on kdo 2x z bezprostřední blízkosti nedal brankáři Šošůvky šanci. Při třetí úspěšné trefě měl pomezní rozhodčí praporek nad hlavou, věřme že oprávněně a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas, začal opět jako ten první. Nedůslednost našich obránců dala šanci soupeři jít do vedení. Ten to však odmítl a tak jim musel náš Viktor Živný ukázat, jak se přesně míří. Napřáhl z otočky za velkým vápnem a nechytatelně střelou pod břevno poslal naše Béčko do vedení. Šošůvka ve snaze výsledek vyrovnat zjednodušila hru na dlouhé nákopy, v obranné fázi hry přitvrdila ve středu hřiště, naši útočníci se už soustředili pouze na rychlé kontry, které už nebyly tak časté, avšak když Radek Vybíhal v koncovce rozezvučil břevno golmana Šošůvky mohlo být už rozhodnuto definitivně. Nebylo a tak se bojovalo až do poslední minuty hry. Tak to ve finálových zápasech bývá. Náš golman Bednář udržel čisté konto druhé půle a tak po závěrečném hvizdu sudího mohli naši slavit vítězství v poháru OFS Blansko.

Je to krásná tečka pro boskovský fotbal a sezonu 2016/17. Nejenže se B muži jako nováček soutěže v okresním přeboru s přehledem udrželi, ale dokázali přidat tu pověstnou třešinku na dort v podobě pohárového vítězství. Nás těší, že v rozhodujících fázích sezony se prosadili v mužstvu Béčka vlastně ještě dorostenci Hlaváček, Kubín, Henek, Grenar, Novák a nedávno ještě dorostenec Feruga a je dobře, že si svou kvalitou řekli i o místo trenéru Havlíčkovi v A týmu. Tam už nemíří ti věkově starší Leoš David, Zdenda Oldřich, Michal Jordánek či Zdeněk Horák, ale právě oni předávají těmto mladým své zkušenosti přímo na hřišti. Opomenout nelze kapitána týmu Patrika Bayera, který jde na place mladým příkladem ve všech směrech.